مدارس خراسان جنوبی به فعالیت 200 مشاور نیاز دارد

مرکز مشاوره معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه کمبود مشاور در مدارس استان وجود دارد گفت: در حال حاضر ۲۳۰ مشاور در مدارس متوسطه خراسان جنوبی مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، سید علیرضا موسوی‌نژاد ظهر امروز در مراسم افتتاح مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی خراسان جنوبی اظهار داشت: در هر شهرستان خراسان جنوبی مراکز مشاوره فعال است که این مرکز به عنوان نخستین مرکز مشاوره مرکزی آموزش و پرورش خراسان جنوبی افتتاح شد.

وی با بیان اینکه در این مرکز خدمات زیادی ارائه می‌شود افزود: انواع مشاوره‌های فردی،گروهی، تحصیلی،ازدواج و ارائه خدمات با کمترین تعرفه ارائه می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در این مرکز مشاوره خدمات ویژه به دانش‌آموزان، اولیا و دیگر اقشار مردم با کمترین تعرفه ارائه می‌شود و مشاوره نقشی اساسی در آینده تحصیلی و زندگی افراد دارد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه بالای 25 میلیون تومان برای راه‌اندازی این مرکز در مراحل اولیه هزینه شده است بیان کرد: در عصر امروز مشاوره جایگاه زیادی دارد و می‌تواند در بسیاری از موارد جلوی آسیب‌ها را بگیرد.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه در برخی از مدارس مشاور در مقطع اول متوسطه و در برخی دیگر از مدارس به دلیل نیاز مشاور در مقطع تحصیلی دوم متوسطه حضور دارد افزود: در حال حاضر 230 نفر مشاور در مدارس خراسان جنوبی مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم به سطح استاندارد و خوب عمل کنیم کمبود مشاور در مدارس خراسان جنوبی وجود داشته و به 230 مشاور دیگر نیاز داریم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: امروزه در عرصه مشاوره فعالیت‌های وسیع و گسترده انجام شده است و مشاوره تحصیلی بخشی از مشاوره است که می‌تواند دانش‌آموزان را در ادامه تحصیل هدایت کند.

موسوی‌نژاد با بیان اینکه تنوع در آسیب‌های اجتماعی زیاد شده است اظهار داشت: امروزه گستره علم و دانش زیاد شده که در راستای آسیب‌های اجتماعی مشاوره می‌تواند کارآیی زیادی داشته باشد.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: صداقت و راستگویی دو رکن مهم در مشاوره است و مشاوره باید از صداقت گفتار و امانتداری برخوردار باشد.

موسوی‌نژاد افزود: امید است مشاوره بتواند در جامعه نهادینه شده و خدمات ما جوابگوی نیازهای مردم باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدارس خراسان جنوبی به فعالیت 200 مشاور نیاز دارد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X