350 هزار نفر در اردبیل از آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهره‌مند شدند

جواد زنجانی فرماندار شهرستان اردبیل گفت:‌ در سال گذشته ۲۳ تیم، ۳۵۰ هزار نفر را در شهرستان اردبیل زیرپوشش آموزش و پیشگیری از اعتیاد قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، جواد زنجانی بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی راهکارهای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در اردبیل اظهار داشت: همانطوری که مقام معظم رهبری بر پیشگیری تأکید دارند تا درمان، عمده فعالیت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز باید در همین راستا و اجتماعی کردن مبارزه با آن قرار گیرد چون سیاست پیشگیری به عنوان یک سیاست برتر شناخته می‌شود.

وی با اشاره بر نقشه راه برنامه دوم پنج ساله که از سال 94 تا 99 شروع می‌شود، بیان کرد: فعال شدن سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی مبارزه با مواد مخدر در این برنامه مد نظر قرار دارد و باید دستگاه‌های اجرایی موانع و تهدیدهای فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد و غیردولتی را برطرف کنند و همکاری شایسته در راستای مبارزه با مواد مخدر با این سازمان‌ها داشته باشند.

فرماندار شهرستان اردبیل با بیان اینکه اینکه در سال گذشته 23 تیم، 350 هزار نفر را زیرپوشش آموزش و پیشگیری قرار داده است، گفت: تعداد یک همایش، 3 کارگاه آموزشی و 3 نمایشگاه نیز در محلات مختلف در سال گذشته برگزار شده است.

زنجانی نقش آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی را در آموزش و آگاهسازی مردم مهم دانست و تصریح کرد: 797 نفر فقط در یک دانشگاه مشاوره انجام گرفته و سایر دانشگاه‌ها نیز این مشاوره و آموزش را داشته‌اند ولی باید بیشتر از این مراکز آموزشی در بحث آموزش و پیشگیری نقش بیشتری بر عهده بگیرند.

وی افزود: عمق فاجعه در اعتیاد به مواد افیونی را باید بر همه اقشار جامعه یادآور شویم که این بلای خانمانسوز از هر لحاظ اعم از امنیتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و مذهبی جامعه ما را تهدید می‌کند و استکبار جهانی نیز در دامن زدن به این بحران نقش دارد و مهم‌ترین تهدید اعتیاد نیز تهدیدهای اخلاقی و انسانی و تربیتی و باورهای اسلامی جامعه و جوانان است و باید در این زمینه همه ما آگاه باشیم.

فرماندار شهرستان اردبیل با تاکید بر اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و سازمان‌هایی مثل کانون مساجد، بسیج، شوراها و دهیاران و سایر سمن‌ها باید در مبارزه با مواد مخدر مورد توجه جدی قرار گیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «350 هزار نفر در اردبیل از آموزش‌های پیشگیری از اعتیاد بهره‌مند شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X