مشو‌ق‌های ارزی و ریالی خوبی برای‌ صادرکنندگان در‌نظر گرفته شد/نوآوری در تولیدات برای بازارهای خارج ایران نداشته‌ایم

صادرات مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه و تجارت ایران با بیان اینکه گرفتاری و مشکلات کنونی حوزه تولید که ناشی از نگاه منحصر به بازار داخل است، گفت: نوآوری در تولیدات برای بازارهای خارج ایران نداشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمود بازاری ظهر امروز در جلسه میز صادرات خدمات دانش بنیان در بیرجند اظهار داشت: شرکت‎‌های دانش بنیان یکی از محورهای توسعه اقتصاد ملی است که در سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مطرح بوده و یکی از وجوه اصلی آن حوزه دانش بنیان است.

وی با بیان اینکه امسال در برنامه عملیاتی در حوزه برون گرایی اقتصادی با محور صادرات بسته‌ای حمایت از صادرات کالاهای غیر نفتی پیش بینی شده است، افزود: حوزه دانش بنیان در اولویت نخست است و در حال حاضر بیش از 2 هزار شرکت دانش بنیان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به ثبت رسیده است.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: در بحث صادرات غیر نفتی در حوزه منابع اعم از منابع ارزی و ریالی با سودهای مناسب مشو‌ق‌ها به صورت مستقیم و غیر‌مستقیم در نظر گرفته شده تا صادرکنندگان بتوانند در بازار بین‌المللی رقابت کنند.

بازاری با بیان اینکه مشکل اصلی در حوزه تولید این است که جهت گیری تولید کشور در اقتصاد کلان به سمت تولید داخلی است و این بزرگ‌ترین ضربه را به آینده تولید می‌زند، افزود: پایین بودن بهره‌وری، کاهش راندمان و مسائل کیفی از دیگر مشکلات تولید است.

وی اظهار داشت: از ابتدای برنامه پنجم توسعه بحث حمایت و تشویق بنگاه‌های دانش بنیان کلید خورده و بیش از 2 هزار شرکت ثبت شده فعالیت‌های عمده‌ای در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات است که می‌تواند خدمات زیادی به بازار افغانستان ارائه دهد.

مدیر کل دفتر توسعه صادرات کالای سازمان توسعه تجارت ایران گفت: گرفتاری و مشکلات کنونی حوزه تولید که ناشی از نگاه منحصر به بازار داخل است و طرح اولیه برای حضور در بازارهای خارج ایران را نداشته‌ایم که باید بنگاهی راه‌اندازی شود تا سبب تمایز و نوآوری در تولیدات شود.

بازاری افزود: حوزه دانش بنیان محور اصلی توسعه اقتصاد ملی است که تلفیق بخش صادرات و شرکت‌های دانش بنیان از سیاست‌های خوب در این حوزه است.

وی با بیان اینکه باید بنگاه‌های کوچک و بزرگ در تولیدات خود توجه زیادی به بازار خارجی داشته باشند، اظهار داشت: بنگاه‌های اقتصادی جدید باید مبانی کارشان تمایز در تولید، استاندارد، کیفیت و قیمت تمام شده کالا باشد که تحقق این مهم جز با نوآوری در تولید امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشو‌ق‌های ارزی و ریالی خوبی برای‌ صادرکنندگان در‌نظر گرفته شد/نوآوری در تولیدات برای بازارهای خارج ایران نداشته‌ایم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X