75درصد نيروي انساني جهاد كشاورزي اردبيل نيروهاي كارشناس و بالاتر هستند

به گزارش ايرنا ، عديل سروي روز سه شنبه در گردهمايي سراسري دو روزه مديران امور اداري ، رفاه و پشتيباني ومعاونين توسعه مديريت و منابع انساني سازمان هاي جهاد كشاورزي كشور افزود: تنها 25 درصد از كاركنان اين سازمان نيروهاي زير مدرك ليسانس مي باشند.
وي با بيان اينكه نيروي انساني در بدنه و پيكره جهاد كشاورزي اصلي ترين شاخص توسعه مي باشد، اظهار كرد: استان اردبيل از اين جهت وضعيت مطلوبي دارد و تلاش مي شود با اقداماتي كه در جهت رفاه و بهبود وضعيت معيشتي آنها صورت مي گيرد بيش از پيش شاهد رشد و شكوفايي بخش كشاورزي استان باشيم.
وي با ارايه گزارشي از وضعيت كشاورزي استان اردبيل گفت : مساحت استان اردبيل يك و نه صدم مساحت كل كشور است ولي پهار درصد توليد كل كشور در اين استان صورت مي گيرد.
به گفته وي ، اين استان از لحاظ كاربري اراضي كشاورزي رتبه اول كاربري كشاورزي را در سطح كشور دارد زيرا 44 درصد از مساحت كل استان را اراضي زراعي و باغي تشيكل مي دهد .
سروي اضافه كرد: از 778هزار هكتاراراضي زراعي و باغي استان اردبيل ، 515 هزار هكتار اراضي ديم و225 هزار هكتار اراضي آبي و 38 هزار هكتار آن باغ مي باشد.
سروي اضافه كرد : استان اردبيل 63 هزار هكتار جنگل و 910 هزار هكتار مراتع سبز و حاصلخيز دارد و در حداقل 12 محصول اساسي و استراتژيك رتبه استان زير رتبه دهم كشوري مي باشد.
به گفته وي ، درتوليد عدس و كلزا اردبيل رتبه اول كشوري را دارد . در توليد سيب زميني پس از استان همدان رتبه دوم كشوري را داشته و در توليد عسل و ميوه هاي سردرختي همچون هلو و شليل نيز استان رتبه سوم كشوري را در اختيار دارد.
رييس جهاد كشاورزي استان اردبيل اضافه كرد: درسال گذشته 550 هزار تن گندم توليدي مازاد بر نياز كشاورزان توسط مراكز خريد تحويل و به سيلو هاي كشور فرستاده شد كه نسبت به سال قبل آن اين افزايش توليد بيش از 2.5 برابر بود كه اين امر موجب شد رتبه اين استان در توليد گندم از 11كشوري به رتبه 4 كشوري صعود نمايد .
سروي بيان كرد : استان اردبيل در توليد بذور انواع محصولات كشاورزي قطب توليد بذر كشور است و 100 درصد بذر سورگوم و چغندرقند كشور و نزديك به 80 درصد بذر ذرت هيبريد در اين استان توليد مي شود . همچنين در توليد بذر ميني تيوبر سيب زميني استان اردبيل جزو استانهاي موفق كشور است .
وي گفت : مجموع توليدات استان چهار ميليون تن است كه 28 درصد ارزش توليد ناخالص استان ر و يك سوم اشتغال استان مربوط به اين بخش است .
به گزارش ايرنا به نقل از روابط عمومي جهاد كشاورزي استان اردبيل ، مسنول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان اردبيل نيز در اين نشست گفت كه اساس و پايه كشور بر كشاورزي استوار است.
حجت الاسلام اكبر اكبري افزود: در سايه اقتصاد مقاومتي در بخش كشاورزي مي توان در راستاي قطع وابستگي به واردات انواع محصولات كشاورزي قدم برداشت .
وي با تاكيد بر سعي و اهتمام مسئولين در جهت بهبود و ارتقاء وضعيت معيشتي كاركنان و حمايت و پشتيباني از آنان افزود : اقدام موثر و مفيدي درخصوص افزايش حقوق نيروهاي متخصص و كارشناسان صورت گرفته كه اميد واريم اين افزايش حقوق و مزايا شامل نيروهاي ديپلم و زير ديپلم كه در پست هاي مختلف مشغول خدمت هستند نيز بشود.
6016

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «75درصد نيروي انساني جهاد كشاورزي اردبيل نيروهاي كارشناس و بالاتر هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X