20 ميليارد ريال تسهيلات به شركت هاي دانش بنيان خراسان جنوبي پرداخت شد

محمد رضا دوستي روز سه شنبه در جلسه ميز صادرات خدمات دانش بنيان پارك علم و فناوري خراسان جنوبي اظهار كرد: با توجه به ظرفيت هاي موجود در استان هم اكنون شرايط مطلوبي براي فعاليت شركت هاي دانش بنيان وجود دارد.
وي با اشاره به اينكه فعاليت هاي زيادي در حوزه IT توسط شركت هاي دانش بنيان انجام شده است گفت: با همكاري نيروهاي نخبه مي توان از حوزه فناوري اطلاعات براي توسعه استان استفاده كرد.
وي با تاكيد بر اينكه پارك علم و فناوري استان به ‌زودي در بستر صادرات نقش آفريني مي كند يادآور شد: محصولات شركت هاي دانش بنيان به كشورهاي پاكستان، افغانستان و عراق صادر خواهد شد.
وي ادامه داد: در راستاي صادرات محصول اين شركت ها، خراسان جنوبي درگاه صادرات به كشورهاي افغانستان و پاكستان را هدف‌گذاري كرده است.
معاون برنامه ريزي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبي هم در اين جلسه بر استفاده از خلاقيت و نوآوري نيروهاي جوان و نخبه استان تاكيد كرد و گفت: اعطاي تسهيلاتي كم بهره براي كاربردي كردن نوآوري اين نيروها بايد مورد توجه قرار گيرد.
هادي اشراقي با بيان اينكه ارتقاي بهره وري و بالا بردن راندمان كار به سمت دانش بنيان يكي از برنامه هاي مورد توجه اين سازمان است افزود: تفاهم نامه اي با دانشگاه ها در راستاي حمايت از پايان نامه هاي كارشناسي ارشد در دستور كار قرار گرفته است.
وي ادامه داد: علومي كه در دانشگاه ها ارائه مي شود بايد كاربردي شود از اين رو دانشجويان نيز در زماني كه دانش آموخته شدند بايد داراي مهارت كافي باشند.
رئيس اتاق بازرگاني بيرجند هم در اين جلسه به سه اصل علم، فناوري و توليد به عنوان سه اصل جدايي ناپذير اشاره كرد و گفت: كشورهاي توسعه يافته به سمت استفاده مستمر از اين سه اصل رفته اند كه در كشور ما نيز توجه به آنها مي تواند زمينه پيشرفت را فراهم كند.
محسن احتشام افزود: براي عملياتي كردن شعار امسال كه اقتصاد مقاومتي، اقدام و عمل نام دارد مي توان از ظرفيت شركت هاي دانش بنيان استفاده مطلوب كرد.
پارك علم و فناوري خراسان جنوبي براي نخستين بار در سال 86 موافقت نامه اصولي را از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اخذ كرد و در سال 89 پارك علم و فناوري استان نيز راه‌اندازي شد.
6054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «20 ميليارد ريال تسهيلات به شركت هاي دانش بنيان خراسان جنوبي پرداخت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X