30 درصد اعتبارات ملي پروژه هاي راه سازي ملاير جذب شد

جواد نگاهداري روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: اعتبارات سال گذشته ملاير در حوزه راه و شهرسازي 12 ميليارد ريال برآورد شد كه از اعتبارات استاني 100 درصد و اعتبارات ماده 180 نيز 10 درصد تخصيص يافته است.
وي اظهار كرد: از محل اعتبارات ملي پروژه هايي چون تكميل چهار خطه محور ملاير- توره و تكميل تقاطع بهشت هاجر در حال اجرا است كه ديوار جداكننده اين تقاطع باقي مانده و ابتداي تيرماه امسال بهره برداري مي شود.
وي ادامه داد: همچنين از محل اين اعتبارات زيرگذر روستاي الفاوت و نازول احداث شد و تقاطع غيرهمسطح دم سياه در سه راهي ملاير، آورزمان به بروجرد با اعتبار 41 ميليارد ريال در حال ساخت است.
نگاهداري بهسازي محور ملاير - خنداب، روكش آسفالت 10 كيلومتر از محورهاي همدان - ملاير و توره، روكش و شانه آسفالت در پري زنگنه، نصب روشنايي از زنگنه تا پري در محور ملاير- اراك و نصب روشنايي از سمت خروجي ملاير به بروجرد را از ديگر اقدامات از محل اعتبارات جذب شده برشمرد.
وي بيان كرد: در حوزه راه هاي روستايي نيز تعميرات چند دهنه پل در روستاهاي زمان آباد، منگاوي و ضربعلي انجام و آسفالت سه روستاي سلطانيه، توتل و ماليچه به اتمام رسيد و بيس و آسفالت چند روستاي ديگر نيز در دست اقدام است.
رئيس اداره راه و شهرسازي ملاير گفت: طبق سياست هاي دولت تدبير و اميد، در سال 95 پروژه جديد آغاز نمي شود و تمام توان خود را براي اتمام پروژه هاي نيمه تمام به كار مي گيريم.
نگاهداري افزود: در اين راستا از 11 پروژه عمراني راهسازي با اعتبار 47 ميليارد ريال كه سال گذشته آغاز شد، سه پروژه شامل آسفالت راه روستايي به طول هفت كيلومتر به اتمام رسيد.
وي اضافه كرد: هشت پروژه آسفالت راه روستايي به طول 17 كيلومتر باقي مانده كه امسال با تخصيص اعتبارات لازم اين پروژه ها نيز به سرانجام خواهد رسيد.
وي اصلاح نقاط حادثه خيز در شهرستان را از ديگر اقدامات مهم در سال جاري برشمرد و اظهار كرد: سال گذشته 14 نقطه حادثه خيز در محورهاي مرويل، طجر و قوزان حذف شد و امسال نيز قصد داريم 2 نقطه حادثه خيز در محور محمود آباد و ورچق را اصلاح كنيم.
نگاهداري گفت: در راستاي احيا و توانمندسازي بافت هاي فرسوده و سكونت گاه هاي غيررسمي و خدمت رساني به اقشار كم درآمد 2 پروژه ديواركشي و پوشش كانال محله شمس آباد و احداث مركز سلامت در ملاير اجرا خواهد شد.
وي بيان كرد: براي ديواركشي و پوشش كانال محله شمس آباد و تخريب كانال قديمي به طول 280 مترمربع و عرض سه متر، اعتبار 6 ميليارد و 240 ميليون ريال پيش بيني شده و در حال حاضر اين طرح بيش از 20 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
نگاهداري افزود: همچنين احداث مركز سلامت و درمانگاه محله سرجو ملاير به متراژ 213 مترمربع در سه طبقه با اعتباري بالغ بر پنج ميليارد و 800 ميليون ريال در دست اجرا است.
شهرستان ملاير داراي يك هزار و 58 كيلومتر راه است كه 75 كيلومتر آن راه آهن، 122 كيلومتر بزرگراه، 46 كيلومتر راه اصلي، 167 كيلومتر راه فرعي و 648 كيلومتر راه روستايي است.
اين شهرستان با دارا بودن جمعيتي بالغ بر 300 هزار نفر در 75 كيلومتري شهر همدان واقع شده است.
7528/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «30 درصد اعتبارات ملي پروژه هاي راه سازي ملاير جذب شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X