355 ميليارد ريال تسهيلات به طرح هاي اشتغالزايي همدان پرداخت شد

مسعود اقلامي روز سه شنبه در كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان همدان افزود: سال گذشته 10 هزار و 480 ميليارد ريال تسهيلات اشتغالزايي در استان به طرح هاي اشتغالزايي پرداخت شده است.
وي عنوان كرد: در سامانه رصد اشتغال استان همدان تاكنون هفت هزار و 166 مورد ايجاد اشتغال جديد از سوي دستگاه هاي اجراي به ثبت رسيده است كه يك هزار و 982 نفر از آنها مربوط به شهر همدان و 915 مورد مربوط به شهرستان بهار است.
وي بيان كرد: نام 816 مورد از اين اشتغال ها از سوي شهرستان ملاير، 733 مورد از شهرستان تويسركان، 659 مورد از شهرستان رزن،619 مورد از شهرستان نهاوند، 593 مورد از شهرستان تويسركان، 395 نفر از شهرستان اسدآباد و 455 نفر از شهرستان فامنين در اين سامانه به ثبت رسيده است.
اقلامي بيان كرد: 9.7 درصد از اين اشتغال هاي ثبت شده در سامانه رصد در حوزه صنعت، 17.92 درصد حوزه كشاورزي و 72.11 درصد نيز اشتغال هاي ايجاد شده در بخش خدماتي است.
وي با بيان اينكه 59 درصد از افراد به ثبت رسيده در اين سامانه مرد و مابقي زن هستند ادامه داد: سهميه مشاغل خانگي و خود اشتغالي سال گذشته در اواخر سال ابلاغ شد و هنوز جاري است.
وي از تصويب 83 ميليارد ريال سهميه براي بخش مشاغل خانگي در استان همدان خبر داد و تصريح كرد: تاكنون پنج ميليارد و 200 ميليون ريال از تسهيلات مصوب مشاغل خانگي سال گذشته پرداخت شده است كه مقداري از مصوبات عقب هستيم كه بايد اين را جبران كنيم.
مدير كل آموزش و پرورش استان همدان نيز در اين كارگروه گفت: در طول دو سال و نيم گذشته جمعيت تحت پوشش مدار غير انتفاعي استان به دو برابر افزايش يافته است.
عبد الرضا فولادوند افزود: هم اكنون 10.5 درصد از دانش آموزان استان در اين مدارس غير انتفاعي در حال تحصيل هستند اما با وجود اين افزايش جمعيت تسهيلاتي براي مدارس غير انتفاعي وجود ندارد.
وي ادامه داد: اين مدارس در ايجاد اشتغال و بيمه شاغلان خود نقش موثري داشته اند اما در تسهيلات اشتغالزايي استان جايي براي اين مدارس ديده نشده است.
استان همدان جزو 9 استان كشور داراي نرخ بيكاري تك رقمي و ششمين استان كشور در كاهش نرخ بيكاري است. هم اكنون نرخ بيكاري در استان همدان 8.5 درصد است.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «355 ميليارد ريال تسهيلات به طرح هاي اشتغالزايي همدان پرداخت شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X