روان سازي گمركي ايران- تركيه با ايجاد پنجره واحد و افزايش خروجي هاي مرزي

به گزارش وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، «محمود واعظي» امروز (سه شنبه) در ديدار رئيس كل گمرك تركيه افزود: بحث روان سازي امور گمركي بين ايران و تركيه همواره در مذاكره هاي اقتصادي دو كشور مطرح شده است و امروز با توافق هاي صورت گرفته شاهد برداشته شدن گام هاي بزرگ تري هستيم.
وي گفت: ايجاد گمرك هوشمند با گسترش صنعت فناوري اطلاعات (آي.تي) در ايران ميسر شده و ايجاد پنجره واحد گمركي كه مورد حمايت دو كشور است، روان شدن عبور و مرور در گمرك هاي دو كشور را ممكن مي كند.
واعظي درباره راهكارهاي ديگر براي روان سازي عبور و مرور در مرزها گفت: بايد شمار نقاط مرزي با تركيه زياد شود و در گام بعد درهاي ورود و خروج مرزها افزايش يابد.
رئيس ايراني كميسيون مشترك اقتصادي ايران و تركيه به هدف گذاري 30 ميليارد دلاري با تركيه اشاره كرد و يادآورشد: ايران و تركيه مشتركات فراواني با يكديگر دارند و اين امر سبب مي شود موانع موجود در مبادله هاي تجاري هر چه زودتر رفع شود.
رئيس ايراني كميسيون مشترك اقتصادي ايران و تركيه، فناوري اطلاعات و همچنين تبادل اطلاعات بين دو كشوررا مهم ارزيابي كرد و خاطرنشان ساخت: تبادل داده ها در دنياي امروز اهميت بسياري دارد تا جايي كه در مبادله هاي تجاري مانع از قاچاق كالا و تجارت غير قانوني خواهد شد.

** نوبت دهي اتوماتيك در عبور و مرور گمرك ايران و تركيه؛ بزودي
رئيس كل گمرك تركيه گفت: بازديد از مركز فناوري اطلاعات (آي.تي) در گمرك نشان داد پيشرفت گسترده پنجره واحد گمرك ايران، مربوط به فعاليت وزارت ارتباطات است.
«جيناپ آشجي» به ضرورت تسريع در تسهيل تردد در گمرك ايران و تركيه اشاره كرد و ادامه داد: تبادل اطلاعات به صورت آنلاين كمك شاياني به اين امر مي كند.
وي اضافه كرد: بزودي شاهد نوبت دهي اتوماتيك در عبور و مرور وسايل نقليه در گمرك ايران و تركيه خواهيم بود.
به گزارش ايرنا، امروز (سه شنبه) رئيسان گمرك ايران و تركيه براي همكاري در 25 موضوع مانند اجراي مرحله دوم تيرالكترونيكي، پويايي فعالان اقتصادي مجاز، 24 ساعته و دو برابر شدن ظرفيت مرز بازرگان- گوربلاغ و اجراي برنامه مشترك مبارزه با قاچاق كالا و مواد مخدر با استفاده از اشعه ايكس توافق كردند.
اقتصام**2078**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روان سازي گمركي ايران- تركيه با ايجاد پنجره واحد و افزايش خروجي هاي مرزي» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X