سيل10 ميليارد ريال به زيرساخت هاي شهرستان درميان زيان وارد كرد

محمد بشيري زاده روز سه شنبه به خبرنگاران، افزود: بيشتر خسارتها مربوط به راه‌هاي روستايي، عشايري، قناتها و مزارع و باغ هاي شهرستان است.
وي بيان كرد: زيان وارده بيشتر مربوط به روستاهاي دره عباس، خلف، بنياب، دفت آباد، سرشاباد، محمدآباد عليا و سفلي، كوشك، فضل آباد و خوان گزارش شد.
وي تغييرات اقليمي، تغييرنوع بارش، حجم و زمان بارش‌ها را از عوامل ايجاد سيلاب عنوان كرد و گفت: موضوع سيل، مديريت و كاهش خسارت ناشي از آن بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.
وي از سيل، زلزله و خشكسالي به عنوان عوامل طبيعي تهديد كننده شهرستان ياد كرد و گفت: يكي از راه‌هاي كاهش آسيب‌هاي ناشي از وقوع بلاياي طبيعي توجه به ساخت و ساز در مناطق روستايي است.
فرماندار درميان ابراز اميدواري كرد كه مردم با افزايش آگاهي و برخورداري از توانمندي هاي لازم، اقدام عملي و پيشگيرانه مناسبي براي كاهش آثار سيل به كارگيرند .
يكي از دلايل جاري شدن سيل فقر پوشش گياهي و نابودي مراتع در اثر چراي بي رويه دام و 17سال خشكسالي در خراسان جنوبي از جمله شهرستان درميان است.
شهر اسديه مركز شهرستان درميان در 105كيلومتري شرق بيرجند قرار دارد.
2047/7556

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيل10 ميليارد ريال به زيرساخت هاي شهرستان درميان زيان وارد كرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات