سيل10 ميليارد ريال به زيرساخت هاي شهرستان درميان زيان وارد كرد

محمد بشيري زاده روز سه شنبه به خبرنگاران، افزود: بيشتر خسارتها مربوط به راه‌هاي روستايي، عشايري، قناتها و مزارع و باغ هاي شهرستان است.
وي بيان كرد: زيان وارده بيشتر مربوط به روستاهاي دره عباس، خلف، بنياب، دفت آباد، سرشاباد، محمدآباد عليا و سفلي، كوشك، فضل آباد و خوان گزارش شد.
وي تغييرات اقليمي، تغييرنوع بارش، حجم و زمان بارش‌ها را از عوامل ايجاد سيلاب عنوان كرد و گفت: موضوع سيل، مديريت و كاهش خسارت ناشي از آن بايد مورد توجه جدي قرار گيرد.
وي از سيل، زلزله و خشكسالي به عنوان عوامل طبيعي تهديد كننده شهرستان ياد كرد و گفت: يكي از راه‌هاي كاهش آسيب‌هاي ناشي از وقوع بلاياي طبيعي توجه به ساخت و ساز در مناطق روستايي است.
فرماندار درميان ابراز اميدواري كرد كه مردم با افزايش آگاهي و برخورداري از توانمندي هاي لازم، اقدام عملي و پيشگيرانه مناسبي براي كاهش آثار سيل به كارگيرند .
يكي از دلايل جاري شدن سيل فقر پوشش گياهي و نابودي مراتع در اثر چراي بي رويه دام و 17سال خشكسالي در خراسان جنوبي از جمله شهرستان درميان است.
شهر اسديه مركز شهرستان درميان در 105كيلومتري شرق بيرجند قرار دارد.
2047/7556

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سيل10 ميليارد ريال به زيرساخت هاي شهرستان درميان زيان وارد كرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X