اكثر پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي واگذار مي شود

به گزارش ايرنا، حسن نادري روز سه شنبه در جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان گرمه با اشاره به اينكه كميته برنامه ريزي شهرستان نقش اساسي و به سزايي در توسعه شهرستان دارد اظهار داشت: نبود بودجه جهت ساخت و ترميم ساختمان هاي اداري يكي از چالش هاي جدي مديريتي و اجرايي در سال جاري است.
وي افزود:چون دولت خود توان انجام پروژه ها را علت وضعيت نابسامان بودجه اي كشور ندارد ، بايد پروژه هاي مهم اولويت بندي شوند تا از حداقل بودجه هاي موجود نيز استفاده مناسب انجام شود.
وي تصريح كرد: حدود 140 پروژه نيمه تمام در شهرستان گرمه وجود دارد كه بعضي از مهمترين آنها بحث استخر و درمانگاه شهر ايور است كه بايد با توجه ويژه مورد بررسي قرار گيرد.
وي گفت: با تخصيص اعتبارات فعلي ، تكميل پروژه‌هاي نيمه‌تمام استان خراسان شمالي به 20 سال زمان نياز دارد و بهترين راه‌حل براي تكميل سريعتر پروژه‌ها واگذاري آن ها به بخش خصوصي است.
نادري افزود: در صورت لزوم مي‌توان پروژه‌هايي را با80 درصد تخفيف و يا رايگان در اختيار بخش خصوصي قرار داد تا اين بخش نسبت به تكميل پروژه‌هاي و بهره برداري از آنان اقدام كند.
فرماندار شهرستان گرمه نيز در اين نشست گفت: اولويت با طرح هايي است كه درصد پيشرفت فيزيكي بالايي داشته باشند.
علي محمد زاده ضمن تأكيد بر اتمام پروژه هاي نيمه تمام افزود: با توجه به نوسانات قيمت نفت و وضعيت نامناسب مالي كشور از گذشته و تخصيص نيافتن اعتبارات شهرستان بايد پروژه ها اولويت بندي شده و اولويت با پروژه هايي است كه درصد پيشرفت فيزيكي آنها بالا است و نياز عمومي و منطقه مي باشد.
وي با اشاره به اينكه متاسفانه تاكنون هيچ گونه اعتباري در حوزه ماده 140 به شهرستان نرسيده است، تصريح كرد: مهمترين پروژه هاي شهرستان استخر گرمه، لايروبي قنوات، حوزه كشاورزي با توجه به كمبود منابع آبي، پروژه هاي شهرداري ها، بهداشت و درمان و عرصه هاي منابع طبيعي است كه بايد توجه ويژه به اين پروژه ها مد نظر قرار گيرد.
وي افزود: با توجه به اينكه اين شهرستان ورودي استان بوده ضروري است نگاه ويژه اي به اعتبارات اين شهرستان شود.
بعد از اين نشست، رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان و فرماندار و مسئولين شهرستاني از برخي پروژه هاي با درصد پيشرفت فيزيكي بالا در شهرستان بازديد كردند.
شهرستان گرمه در جنوب غربي استان خراسان شمالي قرار دارد.
1744

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اكثر پروژه هاي عمراني به بخش خصوصي واگذار مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X