شكاف میان مردم كشورهای اروپایی در مورد ادامه حضور در اتحادیه اروپا رو به افزایش است

به گزارش ایرنا، نتایج یادشده همچنین مؤید آن است كه به دلیل مسایل مختلف ازجمله بحران آوارگان شمار بیشتری از مردم كشورهای اروپایی متمایل به خروج كشورشان از اتحادیه اروپا شده‌اند.
نظرسنجی موسسه انگلیسی «ایپوس موری» حاكی از آن است كه 66 درصد از مردم آلمان از ادامه حضور كشورشان در اتحادیه اروپا حمایت می‌كنند و 34 درصد آنها مخالف این مساله هستند.
در فرانسه هم 59 درصد از مردم می‌خواهند كه كشورشان همچنان در اتحادیه اروپا بماند . این آمار در ایتالیا 52 درصد، اسپانیا 74 درصد، سوئد 61 درصد ، بلژیك 71 درصد، مجارستان 79 درصد و لهستان 78 درصد است.
براساس نظرسنجی یادشده در بین كشورهای یادشده، مردم كشور ایتالیا با 48 درصد، بیشترین تمایل به ادامه خروج كشورشان از اتحادیه اروپا دارند.
این نظرسنجی سنجی مؤید آن است كه میانگین حمایت مردم هشت كشور یادشده از برگزیت 33 درصد و حمایت از ادامه حضور از در اتحادیه اروپا 67 درصد است.
نظرسنجی ایپوس موری همچنین بیانگر آن است كه 60 درصد از مردم ایتالیا خواهان برگزاری همه‌پرسی مربوط به خروج از اتحادیه اروپا هستند كه این میزان در میان فرانسوی به 58 درصد می‌رسد. این آمار در سراسر اروپا به 45 درصد شهروندان می‌رسد.
نكته قابل‌توجه این است كه بیش از 80 درصد از كسانی كه در كشورهای یادشده در این نظرسنجی شركت كرده‌اند باور دارند كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همانند یك دومینو بر سایر كشورهای عضو این اتحادیه تاثیر خواهد گذاشت.
51 درصد از كسانی كه در این نظرسنجی شركت داشته‌اند گفته‌اند كه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر روی اقتصاد اروپا تاثیر منفی خواهد گذاشت و در همین حال 36 درصدشان بر این باور هستند كه برگزیت بر روی اقتصاد انگلیس دارای آثار بدی خواهد داشت.
همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا قرار است در 23 ژوئن آینده برگزار شود و این مساله سبب بروز شكاف در داخل خود انگلیس نیز شده است.
نتیجه تحقیقات اتاق بازرگانی انگلیس كه روز سه‌شنبه منتشر شد نشان می‌دهد تعداد شركت‌های انگلیسی كه با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافق‌اند رو به افزایش است بااین‌حال هنوز بیشتر آنها خواهان ماندن این كشور در اتحادیه اروپا هستند..
اتاق بازرگانی انگلیس كه یكی از دو سازمان مهم كارفرمایان انگلیس است اعلام كرد براساس یك نظرسنجی كه اوایل ماه آوریل انجام شد 37 درصد اعضای این سازمان قصد دارند به همه‌پرسی 23 ژوئن درباره ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا جواب «نه» بدهند.
این رقم در نظرسنجی قبلی كه در فاصله 23 ژانویه تا چهار فوریه انجام شد، 30 درصد بود.
سهم شركت‌هایی كه موافق ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند نیز از 60 درصد به 54 درصد كاهش پیداكرده است.
در حال حاضر با نزدیك تر شدن به زمان برگزاری این همه پرسی، مسئله ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا علاوه بر تشدید دامنه فعالیت هر دو جناح داخلی مخالف و موافق برگزیت در داخل این كشور، بیش از پیش ابعاد فرا ملی یافته است و تاكنون نیز شماری زیادی از سیاستمداران جهان خصوصا رهبران اروپایی در ارتباط با آن موضع گرفته اند.
'باراك اوباما'، رئیس جمهوری آمریكا ماه گذشته میلادی در جریان سفرش به انگلیس به صورت آشكارا از ادامه حضور این كشور در اتحادیه اروپا حمایت كرد.
علاوه بر اوباما بسیاری از رهبران كشورهای اروپایی و مقامات اتحادیه اروپا براین باور هستندكه از نفوذ انگلستان در صورت خارج شدن این كشور از اتحادیه اروپا كاسته می‌شود.
'ژان كلود یونكر ' رئیس كمیسیون اروپا درباره خروج احتمالی انگلیس از اتحادیه اروپا هشدار داده و گفته است این كار می تواند پیامدهای غیرمنتظره ای بر همكاری های میان انگلیس و دیگر كشورهای اتحادیه اروپا داشته باشد.
پنج ‌تن از دبیركل های پیشین پیمان آتلانتیك شمالی ( ناتو) نیز در حدود شش هفته مانده به برگزاری همه‌پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت)، در نامه‌ای كه روز سه شنبه منتشر شد، گفتند: 'برگزیت سبب كاهش نفوذ انگلستان، تضعیف ناتو و كمك به دشمنان غرب می‌شود.'
نتایج نظرسنجی شبكه تلویزیونی' آی تی وی' انگلیس كه اخیرا منتشر شد نشان می دهد، 42 درصد از مردم انگلیس با خروج كشورشان از اتحادیه اروپا مخالفند.
این نظرسنجی موید آن است كه 40 درصد از انگلیسی ها طرفدار خروج از اتحادیه اروپا هستند و 6 درصد از انگلیسی ها نیز هنوز تصمیم خود را در این مورد نگرفته اند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «شكاف میان مردم كشورهای اروپایی در مورد ادامه حضور در اتحادیه اروپا رو به افزایش است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X