رقابت ترامپ و كلينتون با آراء اعتراضي و شرايط خاص

به گزارش ايرنا، در اردوگاه جمهوريخواهان دونالد ترامپ با پيروزي قاطع در راي گيري ايالت اينديانا و كناره گيري ديگر رقباي جمهوريخواه خود يعني تد كروز و جان كيسيك توانسته خود را در افكار عمومي به عنوان نامزد غير رسمي جمهوريخواهان جا بيندازد. با اين حال با توجه به مقررات انتخاباتي جمهوريخواهان كه راي دهندگان هنوز امكان راي دادن به رقباي سابق ترامپ را در ايالات دوگانه دارند، بايد ديد كه ترامپ در اين دور از انتخابات حزبي چه تعداد نماينده را به رقباي سابق خود واگذار مي كند و ميزان آراي اعتراضي چقدر خواهد بود.
ترامپ تاكنون 1068نماينده بدست آورده كه با حدنصاب 1237 نماينده فاصله اندكي دارد. ايالات ويرجينياي غربي و نبراسكا به ترتيب 34 و 36 نماينده به همايش جمهوريخواهان مي فرستند.
در اردوگاه دمكراتها نيز با وجود اينكه كلينتون به لطف تعداد فراوان نمايندگان ويژه كه از پيش جايگاه آنان در همايش تابستاني دموكراتها محفوظ است فاصله فراواني از برني سندرز گرفته است، ولي پيروزي سندرز در ايالت اينديانا و مقاومت وي در برابر وسوسه حضور مستقل در رقابتهاي انتخاباتي، اين دور از رقابتهاي دمكراتها را تبديل به كسب نمايندگان بيشتر در كوتاهترين زمان ممكن براي يكسره كردن نامزدي نهايي دموكراتها كرده است.
كلينتون از 2382 نماينده لازم تاكنون 2228 نماينده را بدست آورده است. دمكراتها فردا تنها در ايالت ويرجينياي غربي به رقابت مي پردازند. اين ايالت 29 نماينده در معرض انتخاب قرار داده است.
طبق قوانين انتخابات آمريكا، مراحل مقدماتي انتخابات رياست جمهوري آمريكا مجموعه اي از انتخابات مقدماتي و انجمن هاي حزبي در درون دو حزب دمكرات و جمهوري خواه از اول فوريه تا 14 ژوئيه 2016 ، در ميان 50 ايالت و ناحيه كلمبيا و قلمرو ايالات متحده برگزار مي شود. درواقع در انتخابات پيچيده درون حزبي و مقدماتي اين كشور دو كانديداي اصلي احزاب آمريكا براي راي گيري عمومي مشخص مي شوند و سرانجام مردم آمريكا در روز هشتم نوامبر 2016 به پاي صندوق هاي راي براي انتخاب يكي از اين دو نامزد رقيب و اصلي از حزب دمكرات يا جمهوري خواه مي روند.
اروپام**3092**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رقابت ترامپ و كلينتون با آراء اعتراضي و شرايط خاص» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X