31 عمليات ارتش و پليس عليه طالبان در سراسر افغانستان

به گزارش ايرنا، «صديق صديقي» روز سه شنبه در نشست خبري مشترك كه سخنگوي شوراي امنيت ملي و وزارت دفاع افغانستان نيز شركت كرده بودند، در كابل به خبرنگاران داخلي و خارجي گفت كه 24 ساعت گذشته براي گروه طالبان پرتلفات ترين شبانه روز بود.
وي گفت كه در عمليات نيروهاي افغان در شهرستان هاي «ميوند و شاه ولي كوت» استان قندهار 14عضو گروه طالبان كشته و 2 تن از آنها هم زخمي شدند و مقدار سلاح و مهمات بدست نيروهاي افغان افتاد.
'صديقي' افزود: در استان جوزجان در «مرديان» و مسير بزرگراه «جوزجان»-«سرپل» 35 عضو گروه طالبان كشته و 16 تن ديگر زخمي شدند. در اين عمليات دو عدد راكت انداز همراه با 47 راكت، 30 عدد خمپاره، 100 كيلوگرم مواد منفجره و 14 دستگاه موتورسيكلت بدست نيروهاي افغان افتاد.
سخنگوي وزارت كشور افغانستان از كشته شدن 4 عضو گروه طالبان در شهرستان هاي «سنگي»، «غوريان» و «گلران» استان هرات خبر داد و گفت: در عمليات ديگر نيروهاي افغان در شهرستان «چهاردره» استان «قندوز» در شمال افغانستان «ملاجبار» يك فرمانده سرشناس طالبان همراه با 15 تن از افرادش كشته شدند.
وي افزود: از نزد اين افراد 5 قبضه كلاشينكف و 100 عدد مين نيز بدست آمد.
به گفته صديقي ؛ در عمليات شب گذشته در شهرستان «نهر سراج» استان هلمند، 14 تن از افراد طالبان كشته و 13 تن ديگر زخمي شدند و مقداري جنگ افزار نيز كشف و ضبط شد.
يك نوار صوتي در شبكه هاي مجازي افغانستان به زبان پشتو منتشر شده است كه يكي از اعضاي ارشد طالبان كه طرف مقابل وي در اين نوار از او به عنوان حاجي مولوي ياد مي كند، از فرمانده زيردست خود مي خواهد كه عمليات عليه نظاميان افغان را شدت ببخشد، اما اين فرمانده با ذكر نام شماري از فرماندهان مي گويد كه ما اين ها را در درگيري ها از دست داده ايم و توان افزايش حملات را نداريم.
اين فرمانده ارشد طالبان با عصبانيت به فرمانده زيردست خود مي گويد كه اين يك دستور است و توصيه نيست، اما بار ديگر اين پاسخ را مي شنود كه نيرو نداريم و حاجي مولوي در پايان به وي وعده مي دهد كه نيروهاي كمكي را براي آنان اعزام خواهد كرد.
وي همچنين از بازداشت «امير آدم» مسئول مالي گروه طالبان براي استان هاي شرقي افغانستان به همراه يك فقره چك 10 ميليون روپيه اي پاكستاني خبر داد و افزود: نيروهاي امنيتي يك كاميون را با راننده پاكستاني آن كه در آن 9 هزار و 700 كيلوگرم مواد منفجره جاسازي شده بود، دستگير كردند.
'صديقي' تصريح كرد كه اين كاميون در ظاهر ميوه حمل مي كرد، ولي زير ميوه ها هزاران كيلوگرم مواد منفجره جاسازي شده بود كه نيروهاي پليس موفق به كشف آن شدند.
سخنگوي وزارت كشور افغانستان گفت كه شماري ديگر از اعضاي طالبان نيز در برخي از استان هاي ديگر از جمله استان «غزني» كشته و زخمي شدند.
سخنگوي وزارت كشور افغانستان گفت كه در عمليات مختلف نيروهاي ارتش و پليس افغانستان 8 سرباز نيروهاي پليس كشته و 16 تن ديگر زخمي شده اند.
آساق*291*1610**1392

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «31 عمليات ارتش و پليس عليه طالبان در سراسر افغانستان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X