وزارت داخلی غزه: بازگشایی 2 روزه گذرگاه رفح بحران انسانی غزه را حل نمی‌کند

رفح وزارت امور داخلی غزه در واکنش به تصمیم مسئولان مصر برای بازگشایی دو روزه گذرگاه مرزی رفح، تاکید کرد که بازگشایی این گذرگاه به مدت دو روز بحران انسانی غزه را حل نمی‌کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، «کامل ابو ماضی» قائم مقام وزارت داخلی غزه گفت که تصمیم مسئولان مصر برای بازگشایی گذرگاه مرزی رفح به مدت دو روز پس از تعطیلی 85 روزه، بحران انسانی غزه را حل نمی کند به خصوص اینکه تعداد افرادی که برای سفر ثبت نام کرده اند بیش از 3 هزار نفر است.

ابوماضی در اظهاراتی کوتاه گفت که فردا چهارشنبه گذرگاه رفح به مدت دو روز بازگشایی می شود و اداره گذرگاه ها و مرزهای این وزارتخانه لیست مسافران را آماده کرده است اما بازگشایی گذرگاه به این شیوه مشکلی را حل نمی کند.

وی همچنین از مسئولان مصر خواست تا به صورت دائمی گذرگاه رفح را بازگشایی کنند زیرا این گذرگاه به منزله ریه ای است که ملت فلسطین در نوار غزه از طریق آن تنفس می کنند.

بازداشت 10 فلسطینی در کرانه باختری

رسانه های رژیم صهیونیستی امروز سه شنبه گزارش دادند که نیروهای ارتش این رژیم شب گذشته 10 فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

رادیو رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر، گزارش داد که در میان بازداشت شدگان دو نفر از اعضای جنبش حماس به چشم می خورد. منابع صهیونیستی مدعی شدند که 7 نفر از این بازداشت شدگان در عملیات های ضد اسرائیلی و ایجاد خشونت دست داشته اند.

نظامیان رژیم صهیونیستی تقریبا هر روز تعدادی از فلسطینیان را به بهانه دست داشتن در عملیات های ضد صهیونیستی بازداشت می کنند.

رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه جاری 26 مرتبه غزه را بمباران کرده است

مرکز حقوق بشر میزان تاکید کرد که رژیم صهیونیستی از ابتدای ماه جاری 26 مرتبه اقدام به بمباران مناطقی در باریکه غزه کرده است و 8 مرتبه هم شهروندان فلسطینی را هدف تیراندازی قرار داده است که طی آن یک فلسطینی به شهادت رسیده و 11 نفر دیگر از جمله 4 کودک زخمی شده اند.

این مرکز در بیانیه ای اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی  از ابتدای ماه جاری 7 مرتبه به مناطقی در شرق و جنوب باریکه غزه نفوذ کرده است.

نظامیان رژیم صهیونیستی در جریان نفوذ به باریکه غزه 3 شهروند فلسطینی را به اسارت گرفته و یک قایق ماهیگیری را نیز مصادره کرده اند.

این مرکز جامعه بین الملل را به تحرک فوری برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین فراخواند.

در پی تجاوز ارتش رژیم صهیونیستی به نوار مرزی باریکه غزه از روز شنبه هفته گذشته بار دیگر تنش بر این منطقه حاکم شده است و در نتیجه حملات مکرر ارتش صهیونیستی به این باریکه، تاکنون یک فلسطینی شهید و 11 نفر دیگر هم زخمی شده اند.

اعتصاب غذای 7 اسیر فلسطینی

7 اسیر فلسطینی در بند زندان های رژیم صهیونیستی در اعتراض به بازداشت اداری و حبس انفرادی دست به اعتصاب غذا زده اند.

بر اساس این گزارش، 3 اسیر به نام های سامی جنازره از 69 روز پیش، ادیب مفارجه از 38 روز پیش، و فؤاد عاصی از 38 روز پیش دست به اعتصاب غذا زده اند.

همچنین منصور موقد از 23 روز پیش در اعتراض به بی توجهی زندانبانان به درمان بیماری وی و نیز مهند محمد العزه نیز از 16 روز پیش اعتصاب غذا کرده اند.

بر پایه این گزارش، عیسی القواسمی از 34 روز پیش در اعتراض به انتقال وی به زندان نفحه و مجدی صفوت از 16 روز پیش در اعتراض به بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده اند.

دیدار عباس و سیسی با هدف پیشبرد مذاکرات سازش

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیروز دوشنبه با عبد الفتاح سیسی رئیس جمهور مصر در کاخ ریاست جمهوری "اتحادیه" دیدار و گفتگو کرد و طرفین در راستای تلاش های قبلی خود، خواستار مشارکت و همکاری برای مهار و متوقف کردن انتفاضه قدس در اراضی اشغالی فلسطین و جلوگیری از شکل گیری هر گونه عملیات مقاومتی شدند.

محمود عباس در این دیدار سیسی را در جریان آخرین تحولات فلسطین و منطقه قرار داد و بر اهمیت برگزاری هر چه سریعتر کنفرانس بین المللی به منظور اتخاذ ساز و کار مناسب برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی شد.

عباس در حالی که از هیچ اقدامی برای سرکوب انتفاضه و بازداشت مبارزان فلسطینی دریغ نکرده است، خواستار حمایت از ملت فلسطین در برابر تجاوزات این رژیم و تحقق وحدت ملی به عنوان یک مصلحت ملی شد.

عباس همچنین از تلاش های مصر برای حل منازعه فلسطین و نقش تاریخی این کشور در این زمینه و همچنین تحرکات منطقه ای و بین المللی آن برای حمایت از ملت فلسطین و پیشبرد مذاکرات سازش قدردانی کرد.

عبد الفتاح سیسی نیز با اشاره به اینکه مساله فلسطین جزء اولویت های سیاست خارجی مصر است، بر ثبات موضع قاهره در قبال حمایت از آرمان فلسطین و تداوم ایفای نقش مثبت در قبال طرح های حامی حقوق مشروع ملت فلسطین تاکید کرد و گفت مصر به تلاش های پیگیر خود برای تشکیل کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 و به پایتختی قدس شرقی ادامه خواهد داد و دستیابی به صلح عادلانه و فراگیر می تواند زمینه ساز برقراری آرامش در منطقه و کاهش تنش ها و درگیری ها در منطقه خاورمیانه شود.

عباس و سیسی همچنین در راستای تلاش های قبلی خود برای سرکوب و مهار انتفاضه قدس بر اهمیت مقابله با اقداماتی که منجر به درگیری و خونریزی در اراضی اشغالی فلسطین می شود، تاکید کردند و خواستار مقابله با شهرک سازی های رژیم صهیونیستی و حمایت از ملت فلسطین و نیز بسترسازی در عرصه بین المللی برای حل منازعه فلسطین از طریق افزایش تلاش های جامعه بین المللی و به ویژه طرح های بین المللی مانند طرح فرانسه شدند.

در این دیدار، صائب عریقات، دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین، نبیل ابو ردینه سخنگوی تشکیلات خودگردان، مجدی خالدی مشاور دیپلماتیک رئیس تشکیلات، ماجد فرج رئیس سازمان اطلاعات و جمال شوبکی سفیر فلسطین در قاهره و نماینده دائم تشکیلات خودگردان در اتحادیه عرب نیز محمود عباس را همراهی می کردند.

زخمی شدن 3 شهرک نشین در تازه ترین عملیات ضد صهیونیستی

سخنگوی پلیس رژیم اشغالگر اعلام کرد که صبح امروز سه شنبه 3 شهرک نشین در شهرک «امون هنتسیف» در نزدیکی جبل المکبر در قدس زخمی شدند.

وی افزود که نیروهای پلیس سریعا در مکان حادثه حاضر شده و تحقیقات آغاز شد و در همین رابطه یک جوان فلسطینی به اتهام حمله با سلاح سرد به این شهرک نشینان بازداشت و به یکی از مراکز بازجویی انتقال داده شد.

رژیم صهیونیستی یک نوجوان فلسطینی را به اتهام تلاش برای قتل صهیونیست ها محکوم کرد

دادگاه مرکزی رژیم صهیونیستی صبح امروز سه شنبه یک نوجوان 14 ساله به نام احمد صالح مناصره را به تلاش برای قتل و در اختیار داشتن چاقو به منظور اجرای عملیاتی در شهرک «بسغات زئیف» در ماه اکتبر سال 2015، محکوم کرد.

دادگاه در جلسه امروز این نوجوان را به اجرای عملیات ضد صهیونیستی با استفاده از سلاح سرد با همکاری پسر عموی خود به نام «حسن مناصره» در شهرک بسغات زئیف واقع در حی بیت حنینا در شمال قدس اشغالی که طی آن دو شهرک نشین زخمی شدند، متهم کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت داخلی غزه: بازگشایی 2 روزه گذرگاه رفح بحران انسانی غزه را حل نمی‌کند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X