دبیر: خرید پساب در دستور كار مدیریت شهری قرار گیرد

به گزارش ایرنا علیرضا دبیر روز سه شنبه در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران پس از ارائه گزارش مدیرعامل شركت آب و فاضلاب شهر تهران، بر اهمیت استفاده از پساب در آبیاری زمین‌ ها و فضای سبز تاكید كرد.
وی گفت: با توجه به استانداردها باید براساس مقدار آب، فضای سبز كاشته شود اما در تهران بر اساس مقدار زمین فضای سبز ایجاد شده است.
دبیر با بیان اینكه شركت آب و فاضلاب با شهرداری تهران مشكلاتی دارد گفت: شهرداری كار خود را بخوبی انجام نمی ‌دهد و باید مشكلات این شركت با شهرداران مناطق حل و فصل شود.
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز افزود: فاضلاب تهران را در حالی به نام فاضلاب می‌شناسیم كه بخش عمده‌ای از آن را آب باران تشكیل می ‌دهد.
وی گفت: با جاری شدن باران، آب به شبكه فاضلاب وارد می‌شود و با مخلوط شدن با فاضلاب، دیگر قابل استفاده نیست.
احمد دنیامالی، رئیس كمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینكه شركت آب و فاضلاب اقدام ارزشمندی در راستای تكمیل شبكه فاضلاب انجام داده است، افزود: قطعا این مهم بدون تعامل با مجموعه ‌های دیگر و شهرداری‌ های مناطق امكان‌ پذیر نیست.
دنیامالی با بیان اینكه اگر با همین روند پروزه ایجاد شبكه فاضلاب ادامه یابد، گفت: ایجاد این پروژه پنج سال آینده طول می كشد و برای رفع این مشكل باید همه مسوولان دست به دست هم دهند.
رئیس كمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر تهران با اشاره به درخواست مدیرعامل شركت آب و فاضلاب مبنی بر تغییر كاربری برخی اراضی این شركت گفت: پیشنهاد می‌شود این سازمان پیشنهادات خود را در قالب طرح ارائه كند.
وی گفت: در صورت مغایرت نداشتن طرح شركت آب و فاضلاب با طرح تفصیلی، تغییر كاربری‌ ها در كمیسیون ماده پنج بررسی می شود.
وی درباره كیفیت آب سد ماملو نیز ابراز نگرانی كرد و گفت: درست است كه در دوران كم آبی مجبور به تزریق آب چاه‌ها در شبكه شدیم اما امسال با توجه به بارش‌ها پیشنهاد می‌شود كه كیفیت آب ماملو مورد پایش دقیق قرار گیرد.
احمد حكیمی‌پور، رئیس كمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینكه باید گروه كارشناسی برای حل مشكلات سازمان آب و فاضلاب ایجاد شود.
ابوالفضل قناعتی، عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران عنوان كرد كه برخی افراد به دلیل فقر نمی‌توانند به شبكه فاضلاب خانگی وصل شوند و از چاه‌های خانگی استفاده می‌كنند.
وی افزود: حق انشعاب آب زیاد است و برخی خانواده نمی‌توانند آن را پرداخت كنند.
محمد حقانی، رئیس كمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینكه هزینه آبیاری فضای سبز برای شهرداری گران است، اظهار كرد: هزینه ‌هایی كه بابت تانكرهای حمل آب پرداخت می‌شود، بسیار زیاد است و پیشنهاد می‌شود شهرداری تصفیه ‌خانه‌های منطقه‌ای ایجاد كند تا بتواند از پساب آن نسبت به آبیاری فضای سبز اقدام كند.
محسن سرخو، رئیس كمیته حمل و نقل شورای شهر تهران نیز پیشنهاد كرد كه كمیته ای سه جانبه از شورا، شهرداری و سازمان آب و فاضلاب ایجاد شود تا برنامه‌های 20 سال آینده شهر را برنامه‌ریزی كند.
حجت‌الاسلام عبدالمقیم ناصحی رئیس كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با بیان اینكه نباید در پیشرفت كار تكمیل شبكه فاضلاب پایتخت اختلال ایجاد شود، گفت: برای رعایت الگوی مصرف آب باید فرهنگ‌ سازی شود.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبیر: خرید پساب در دستور كار مدیریت شهری قرار گیرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X