وزارت نفت عراق: تولید گاز عراق به 6000 میلیون فوت مكعب در روز رسید

به گزارش پایگاه خبری السومریه نیوز، حامد یونس معاون صنایع گاز وزارت نفت عراق افزود: تولید ملی گاز عراق به كمك سرمایه گذاری های انجام شده در این صنعت افزایش یافته و عراق روزانه هم اكنون 1100 میلیون فوت مكعب گاز طبیعی خشك و 5000 میلیون فوت مكعب گاز مایع تولید می كند.
وی گفت: در سال های گذشته سرمایه گذاری های بهینه ای در صنعت گاز عراق صورت گرفته است و این سرمایه گذاری ها بدون تردید در اقتصاد و صنعت عراق تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.
یونس افزود: چالش های امنیتی و اقتصادی هرگز نمی تواند مانعی بر سر اهدافی كه صنعت نفت و گاز عراق برای تحقق آن در نظر گرفته شده ایجاد كند.
وی در پایان افزود: عراق می تواند اضافه تولیدات گاز خود را به خارج صادر كند.
بر اساس ارزیابی های به عمل آمده میزان ذخایر گاز عراق 112 تریلیون فوت مكعب برآورد شده است؛ اما روزانه 700 میلیون فوت مكعب گاز به دلیل نبود زیر ساخت های مناسب به هدر می رود.
عراق در جایگاه 11 كشورهای دارای گاز طبیعی در جهان است.
شایان ذكر است بر اساس آمارها ایران نیز با داشتن 34 تریلیون متر مكعب گاز طبیعی، 18.2 درصد از كل ذخایر گاز دنیا را در اختیار دارد.
ایران هم اكنون روزانه 600 میلیون متر مكعب گاز تولید می كند.
خاورم**9365**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزارت نفت عراق: تولید گاز عراق به 6000 میلیون فوت مكعب در روز رسید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X