عابديني:اسدي دبيركل فدراسيون مي ماند/مقايسه دولت روحاني با احمدي نژاد جفا است

18 ارديبهشت مهدي تاج با كسب 50 راي از اعضاي مجمع سكان هدايت فدراسيون فوتبال را برعهده گرفت تا شايعات زيادي براي انتخاب رييس سازمان ليگ و دبيركل فدراسيون مطرح شود، امير عابديني و شهاب الدين عزيزي خادم جدي ترين گزينه هاي تاج براي دبيركلي و منصور قنبرزاده و محمدرضا ساكت نيز به عنوان گزينه هاي اصلي رياست سازمان ليگ فوتبال براي جايگزيني تاج نام برده مي شود.
امير عابديني كه سابقه رياست فدراسيون فوتبال و مديريت باشگاه هاي فوتبال را در كارنامه دارد و يكي از نزديك ترين افراد به تاج در انتخابات فدراسيون فوتبال شناخته مي شد در گفت و گو با ايرنا به سوالات مطرح درخصوص تكميل كادر مديريتي فدراسيون فوتبال و گزينه هاي مطرح پاسخ گفت.

*** نبايد به صحبت هاي قبل از انتخابات دل خوش كرد
امير عابديني درخصوص اينكه شنيده مي شود مسئوليت دبيركلي فدراسيون مهدي تاج به او سپرده خواهد شد، گفت: قبل از انتخابات صحبت هاي زيادي مطرح مي شود كه نبايد به آن دل خوش كرد.
وي ادامه داد: در حال حاضر فدراسيون فوتبال نياز به ثبات دارد و بايد اجازه دهيم تاج در جايگاه جديد، خود را پيدا كند.
رييس اسبق فدراسيون فوتبال،گفت: كارنامه كاري تاج از امروز كليد خورده است و وظيفه همه ما حمايت از رييس جديد فدراسيون فوتبال است. در اين شرايط نبايد به فكر گرفتن امتياز از تاج باشيم زيرا او حق دارد از هر كسي كه مي خواهد در كنار خود بهره ببرد.

*** اسدي دبيركل فدراسيون مي ماند
عابديني در مورد حضورش به عنوان دبير كل در فدراسيون تاج، گفت: تا آنجا كه من مي دانم اين مسئوليت براي خود اسدي باقي خواهد ماند و او همچنان به عنوان دبير كل به كارش ادامه مي دهد.
وي در پاسخ به اين سئوال كه آيا اختلاف نظر ميان تاج و اسدي به پيشبرد اهداف رييس فدراسيون لطمه نمي زند، گفت: اختلاف زيادي ميان آنها وجود ندارد و نبايد به اختلاف نظري كه در جلسات به وجود مي آيد توجه كرد.

*** قنبرزاده يكي از گزينه هاي جدي رياست سازمان ليگ است
عضو هيات رييسه سازمان ليگ فدراسيون فوتبال درخصوص اينكه گفته مي شود مديرعامل باشگاه نفت گزينه تاج براي رياست سازمان ليگ است، گفت: قنبرزاده يكي از گزينه هاي جدي رياست سازمان ليگ است.
وي در رابطه با اينكه آيا محمدرضا ساكت هم در ميان گزينه هاي رياست سازمان ليگ قراردارد، تاكيد كرد: نام او در ميان گزينه ها وجود ندارد.
عابديني در مورد اينكه به نظر مي رسد تاج پس از توافق با اسدي نام او را هم در ميان گزينه هاي سازمان ليگ قرار داده، گفت: معمولا گزينه ها از يك مجموعه انتخاب مي شوند.
وي تاكيد كرد: هفته پاياني ليگ را خود تاج مديريت خواهد كرد و فكر مي كنم قصد دارد در پايان مسابقات رييس جديد سازمان ليگ را معرفي كند.

*** به دنبال مسئوليت نيستم و از تاج حمايت مي كنم
عابديني در پاسخ به اين سئوال كه آيا اگر مسئوليتي به او داده نشود در مقابل تاج قرار نخواهد گرفت، گفت: تا زماني كه تاج اهل تعامل باشد و اشتباهات خود را قبول كند از او حمايت مي كنم.
وي افزود: براي من جايگاه مهم نيست و اگر دلمان براي اين فوتبال مي سوزد بايد از آن حمايت كنيم.

*** مطرح كردن فدراسيون اصفهاني ها كار صحيحي نيست
عابديني با انتقاد از كساني كه بحث 'فدراسيون اصفهاني ها' را مطرح مي كنند، گفت: به جاي توجه به اين مسايل بايد ياد بگيريم كارنامه افراد و عملكردها را مورد بررسي قرار دهيم.
وي افزود: تاج اين حق را دارد كه با هركسي كه مي خواهد كار كند و حتي اين فرد مي تواند از همشهري هاي او باشد. مي توانم سوگند بخورم كه تاج تا امروز در هيچ كجا پايش را از عدالت خارج نكرده است.

*** كفاشيان نجيب بود، تاج صبور اما باهوش
عابديني درخصوص مقايسه كفاشيان و تاج با مدل مطرح شده 'پوتين و مدودف فوتبالي'، گفت: نبايد به انتخابات فدراسيون فوتبال به اين شكل نگاه كرد. به اعتقاد من تاج انسان باهوش و صبوري است كه در شرايط سخت تصميم هاي خوبي مي گيرد و اين بزرگترين مزيت او است.
وي افزود: كفاشيان هم از نظر كار نمره لازم را آورده اما بيشترين نمره را مي توان به نجابت او داد كه البته اين مساله باعث سواستفاده خيلي ها شد. به نظر من كساني كه در حال حاضر به دنبال مقايسه اين دو هستند بايد تا چند ماه صبر كنند و بعد درمورد تاج اظهار نظر كنند.

*** صحبت هاي آجرلو درخصوص خانواده هاشمي از عصبانيت بود
عابديني درخصوص ادعا هاي آجرلو در پايان انتخابات در رابطه با خانواده آيت الله هاشمي رفسنجاني، گفت: در اين رابطه با ياسر هاشمي رفسنجاني صحبت كردم و او خيلي رك اعلام كرد آقايان مي توانند با كمي پرس و جو متوجه شوند ما با هيچكس به خصوص عزيزي خادم صحبت نكرديم. به اعتقاد من مطالب مطرح شده از سوي آجرلو از عصبانيت بود.
وي ادامه داد: ياسر هاشمي در صحبت هاي خود گفت كه آجرلو مي داند چقدر براي او احترام قايل است و اگر قراربود براي كسي هم صحبتي انجام دهد آن فرد خود او بود.
عابديني در ادامه افزود: آخرين صحبتي كه ياسر هاشمي انجام داد اين بود كه چرا هركسي كم مي آورد از خانواده هاشمي خرج مي كند.
وي افزود: آجرلو چون از خيلي ها قول گرفته بود و قول ها عملي نشد، اينگونه عصباني شده بود. بايد بپذيريم اقبال مجمع با او نبود و نمي شد كاري كرد تا او راي لازم را بياورد.

*** مقايسه دولت دكتر روحاني با احمدي ن‍ژاد جفا است
عابديني با انتقاد از صحبت هاي آجرلو درخصوص دولت تدبير و اميد و مقايسه آن با زمان احمدي ن‍ژاد، گفت: كسي نبايد دولت روحاني را با دولت قبل مقايسه كند و به اعتقاد من اين كار جفا به دولت تدبير و اميد است.

***‌ كي روش دست خود را رو كرد
عابديني در رابطه با اظهارات تند سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال عليه كفاشيان، اظهار كرد: اي كاش كي روش آنقدر بي پرده وارد اين مقوله نمي شد و به نظر من او بخشي از دست خود را رو كرد. اي كاش كي روش شرايطي كه پيش مردم داشت را حفظ مي كرد تا حداقل اگر از تيم ملي ايران هم جدا شد همچنان فردي دوست داشتني باشد.
وي افزود: تعامل با كي روش اصلا سخت نيست و اين مربي پرتغالي بايد به خاطر احترام مردم برخي فراز و نشيب ها را تحمل كند.

*** پرسپوليس را قهرمان ليگ مي دانم
مديرعامل اسبق باشگاه پرسپوليس در رابطه با مدعيان قهرماني ليگ برتر پانزدهم، گفت: يك پايه جام در خوزستان و يك پايه آن در تهران است. به اعتقاد من استقلال ديگر مدعي قهرماني نيست و نمي توان براي اين تيم شانسي قائل بود.
وي افزود: پرسپوليس را از همين الان قهرمان مي دانم. شما به جدول نگاه كنيد استقلال خوزستان در طول فصل هميشه در ميان تيم هاي مدعي بوده اما پرسپوليس از جايگاه شانزدهم جدول به اين جا رسيده است.
عابديني خاطرنشان كرد: پيشرفت چشمگير پرسپوليس نشان از تاكتيكي بودن، دانش بالاي مربي و داشتن مديريت خوب است. پرسپوليس از لحاظ آمار عملكرد بسيار خوبي داشته و به اعتقاد من تيمي كه از رده شانزدهم به صدر جدول مي آيد از همين حالا بايد آن را قهرمان دانست.
وي افزود: اطمينان دارم اگر جمعه روز طارمي باشد و بازيكنان كناري او هم آمادگي كافي را داشته باشند پرسپوليس به راحتي قهرمان مي شود. بازگشت بنگر در اين مسابقه خبر بسيار خوبي براي هواداران است زيرا نبود او در 2 مسابقه گذشته به صورت جدي احساس شد.
گفت و گو از: سيد جواد بشيري
ورزشي **9118** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عابديني:اسدي دبيركل فدراسيون مي ماند/مقايسه دولت روحاني با احمدي نژاد جفا است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X