اطمینان رئیس كمیته ملی المپیك از نبود مشكل در طول بازی های المپیك ریو

«كیومرث هاشمی» در حاشیه نشست صمیمی مسئولان كمیته ملی المپیك با داوران اعزامی ایران به بازی های المپیك 2016 ریو گفت: بیش از 85 هزار نفر وظیفه تامین امنیت بازی های المپیك را به عهده دارند و مسئولان برزیلی برای تامین امنیت این بازی ها از پلیس بسیاری از كشورها از جمله ایران كمك گرفته است.
وی توضیح داد: می دانم برزیل در سال های اخیر با برخی ناهنجاری ها روبرو بوده است، اما اطمینان داریم كه بازی های المپیك 2016 هیچ مشكل امنیتی نخواهد داشت.
رئیس كمیته ملی المپیك در مورد برخی نگرانی ها در خصوص شیوع ویروس زیكا در قاره آمریكا گفت: ‌این ویروس در تابستان وجود دارد و در زمان برگزاری المپیك ریودوژانیرو در كشور برزیل زمستان است.
هاشمی گفت: گفت: در نشستی كه با سفیر برزیل در تهران داشتم، نگرانی خود را در خصوص مسائل مختلف اعلام كردم و وی اعلام كرد كه هیچگونه مشكلی وجود نخواهد داشت.
هاشمی افزود: با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیز همكاری های لازم را برای حفظ سلامت كاروان ورزشی ایران خواهیم داشت.
وی در مورد لباس كاروان ورزشی ایران در المپیك نیز گفت: لباس كاروان ورزشی ایران انتخاب و برای تایید به كمیته بین المللی المپیك ارسال شده است و در صورت تایید نهایی در مراسمی، رونمایی خواهد شد.
هاشمی افزود: البته تامین البسته تخصصی رشته ها به عهده فدراسیون ها است و كمیته ملی المپیك در این مورد دخالتی نمی كند.
وی در مورد نشست با داوران المپیكی ایران گفت: آنان چون ورزشكاران و مربیان در المپیك حضور دارند و مایه افتخار است كه تاكنون 11 داور ایرانی المپیكی شده اند.
رئیس كمیته ملی المپیك با بیان اینكه «در این نشست صمیمی دغدغه های آنان را شنیدیم»، گفت: راهیابی داوران به المپیك سخت تر از كسب سهمیه ورزشكاران است.
هاشمی افزود: در برخشی رشته ها مثل بدمینتون كه ورزشكار در المپیك نداریم، داور ایرانی قضاوت خواهد كرد كه این كار بسیار بزرگی است.
وی افزود: شرایطی را فراهم می كنیم تا داوران از امكانات كمیته ملی المپیك بهره ببرند و از رسانه ها نیز به خاطر حمایت از داوران تشكر می كنم.
رئیس كمیته ملی المپیك گفت: بدنبال تخصیص منابع برای بودجه فدراسیون ها تا پایان اردیبهشت ماه هستیم. البته هنوز قانون بودجه كل كشور به تصویب شورای نگهبان نرسیده و مبالغ پرداختی سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز دو دوازدهم بودجه است.
وی افزود: گزارشی را برای رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آماده كرده ایم كه 70 درصد از اعتبارات سالیانه به فدراسیون ها پرداخت شود تا بتوانیم هزینه اعزام ها و اردوهای تداركاتی را تامین كنیم.
هاشمی افزود: این میزان اعتبار باعث می شود تا دغدغه های فدراسیون ها قبل از المپیك رفع شود.
رئیس كمیته ملی المپیك در باره اعزام تیراندازان به هانوفر آلمان توضیح داد: ما برای آنكه تیراندازان به اردوی برزیل اعزام شوند، هزینه های اردوی آنها را دستی پرداخت كرده ایم، برای اردوی هانوفر آلمان نیز پول بلیط ها پرداخت شد اما خودشان تصمیم گرفتند تا آن را لغو كنند.
وی افزود: «رباب شهریان» به عنوان نماینده كمیته ملی المپیك و وزارت ورزش و جوانان پیگیر این مساله هستند.
هاشمی درباره درخواست یك ملی پوش دو و میدانی برای برگزاری اردو پیش از بازی های المپیك توضیح داد: موضوعات فنی از جمله برگزاری اردوها در زمره اختیارات كمیته ملی المپیك نیست و بهتر آن است كه فدراسیون ها این موضوعات را مدیریت كنند. هر چند اگر مشاوره ای بخواهند، كمیته ملی المپیك به آنها مشورت خواهد داد.
وی همچنین از ارسال آیین نامه كمیسیون ورزشی برای كمیته بین المللی المپیك خبر داد و گفت: كمیته ملی المپیك در این رابطه منتظر نظر كمیته بین المللی المپیك است.
ورزشی**3783**9250**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطمینان رئیس كمیته ملی المپیك از نبود مشكل در طول بازی های المپیك ریو» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X