سرمربي تيم ملي: ايران دراسكيت هاكي در زمره كشورهاي پيشتاز و پيشرفته است/ براي ارتقاي رتبه جهاني به ايتاليا مي رويم

كاوه صدقي با اشاره به سابقه 25 ساله اين رشته ورزشي درجهان با بيان اينكه از دنيا در اين رشته عقب نيستم به خبرنگار ايرنا گفت: به رغم نداشتن امكانات كافي ايران در اين رشته ورزشي در زمره كشورهاي پيشرفته قرار داشته و استعدادهاي مناسبي درايران شناسايي و پرورش يافته اند.
صدقي با اشاره به تاريخچه اسكيت هاكي در ايران،تصريح كرد: درسال 1373 اين رشته به طور رسمي درايران به ثبت رسيد و زير مجموعه فدراسيون ورزش هاي همگاني قرارگرفت اما با توجه به پيشرفت مناسب اين رشته و تعداد بالاي علاقه مندان آن، در ظرف كمتر از 10 سال اين رشته در ايران صاحب فدراسيون شد.
سرمربي تيم ملي اسكيت هاكي با بيان اينكه درحال حاضر 200 ورزشكار در رده هاي مختلف سني و ملي به طورمستقيم زير نظر فدراسيون قرار دارند،افزود: متاسفانه فدراسيون از نظر بودجه بسيار در مضيقه است اما خوشبختانه علاقه مندان به اين رشته و حاميان مالي حمايت لازم را از فدراسيون و تيم هاي ملي به عمل مي آورند و تا به امروز با مشكل خاصي مواجه نشده ايم.
وي همچنين به شركت تيم هاي ملي زنان و مردان ايران در مسابقات جهاني ايتاليا اشاره كرد و ادامه داد:براي سومين بار است كه درمسابقات جهاني شركت مي كنيم در دور اول كه در آلمان برگزار شد شانزدهم و در دور دوم نيز موفق به كسب رتبه چهاردهم مسابقات جهاني شديم.
به گفته صدقي نخستين اردوي آماده سازي تيم ملي به منظور آماده سازي براي حضوري قدرتمند دراين مسابقات اسفندماه گذشته برگزار شد سپس درفروردين و ارديبهشت ماه سه اردوي متمركز ديگر برگزار كرديم كه همچنان اين اردوها ادامه دارد.
سرمربي تيم ملي اسكيت هاكي ايران با بيان اينكه مسابقات جهاني دربخش زنان 20 خرداد ماه و دربخش مردان 28 خردادماه آغاز مي شود، ادامه داد: ما دراين دوره از رقابت ها دربخش مردان باتيم هاي هند،ماكائو و هلند هم گروه هستيم كه رقيب اصلي ما در رقابت هاي گروهي تيم هلند است و تيم هاي ماكائو و هند نمي توانند براي ما دراين مرحله مشكل ساز باشند و به راحتي مي توانيم ازآنان عبورخواهيم كرد.
صدقي درباره هدف اصلي از اعزام تيم ملي به اين رقابت ها نيز گفت: ايران درحال حاضر رنكينگ 14 دنيا را در اختيار دارد و ما براي بهبود اين رتبه وكسب حداقل عنوان دهمي دراين مسابقات شركت مي كنيم.
وي هدف دوم فدراسيون از اعزام تيم ملي را برقراري ارتباط با كشورهاي ديگر و توسعه اين ورزش در كشور بيان داشت و افزود: اين رشته درايران علاقه مندان زيادي دارد و با كسب رتبه هاي مناسب تر درجهان مي توانيم آنان را به آينده اين ورزش در كشور اميدوار كنيم.
صدقي درباره رتبه ايران درآسيا نيز گفت: بهترين رتبه ما درآسيا كسب عنوان دومي است كه درسال 1390 در داليان چين بدست آمد در آن سال تيم ملي درفينال مغلوب تيم چين شد و دوم شديم.
وي درباره تعداد تيم هاي حاضر در مسابقات جهاني نيز گفت: در تازه ترين دور مسابقات جهاني 25 تيم شركت دارند كه در شش گروه با يكديگر به رقابت مي پردازند.
صدقي با اعلام اينكه ملي پوشان پس از بازگشت ازايتاليا به منظور شركت دررقابت هاي قهرماني آسيا گردهم خواهند آمد،اضافه كرد:رقابت هاي قهرماني آسيا براي ما اهميت زيادي دارد از اين رو بلافاصله پس از رقابت هاي جهاني اردوهاي آماده سازي تيم را به منظور حضوري قدرتمند در مسابقات قهرماني آسيا كه مهرماه درچين برگزار مي شود ازسر خواهيم گرفت.
به گفته وي تيم هاي چين،چين تايپه،كره جنوبي و ژاپن رقباي اصلي ما درمسابقات قهرماني آسيا خواهند بود.
سرمربي تيم ملي اسكيت هاكي در ادامه ضريب نفوذ اين رشته درجهان را بسيار بالا عنوان كرد و افزود: اين رشته به رغم سابقه كم حضور آن ضريب نفوذ بسيار بالايي دارد و به سرعت دردنيا درحال فراگير شدن است به طوريكه از هم اكنون مي توان پيش بيني كرد به زودي به عنوان يك رشته اصلي به بازي هاي المپيك اضافه شود.
وي بيان اينكه اين رشته براي نخستين بار در المپيك 1992 بارسلونا به عنوان رشته فرعي وارد اين بازي ها شده است،ادامه داد: مسئولان فدراسيون جهاني درحال رايزني براي ورود اسكيت هاكي به عنوان يك رشته اصلي دربازي هاي المپيك هستند.
سرمربي تيم ملي درخصوص برگزاري نشست هاي تخصصي درحاشيه برگزاري اين مسابقات در ايتاليا نيز گفت: حضور روساي كشورهاي عضو درنشست جهاني اين رشته كه در حاشيه رقابت ها برگزار مي شود قطعي شده و آنان درخصوص برنامه هاي توسعه اي اين رشته درجهان با يكديگر تبادل نظر خواهند كرد.
ورزشي.**9144** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمربي تيم ملي: ايران دراسكيت هاكي در زمره كشورهاي پيشتاز و پيشرفته است/ براي ارتقاي رتبه جهاني به ايتاليا مي رويم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X