ماخذشناسي توصيفي تحليلي جنبش جنگل منتشر شد

به گزارش عصر سه شنبه خبرنگار ايرنا، اين كتاب با رويكرد تحليلي آثاري كه از سال 1304 تا 1394 خورشيدي درباره اين رخداد تاريخي نگارش شده را مورد پژوهش تحليلي و انتقادي قرار داده است.
به گفته نويسنده كتاب، نوشتار و پژوهش حاضر تلاش دارد تا با استفاده از امكانات موجود و در حد توان همه اسناد مقالات و نوشته هايي را كه درباره جنبش جنگل نوشته شده اند نخست به صورت توصيفي - تحليلي مورد پژوهش و بررسي قرار دهد.
پناهي ادامه داد: در كتاب ياد شده به گردآوري ساير نوشته ها و مقالات اعم از علمي - پژوهشي و پايان نامه و نيز مقالات روزنامه اي كه تا سال 94 خورشيدي در ايران و خارج از ايران چاپ و منتشر شده اند، در اختيار پژوهشگران قرار گرفته است.
وي بيان كرد: در نگارش كتاب يادشده تاكيدي از سوي نگارنده لحاظ شده كه جنبه نوآوري كتاب محسوب و اين تاكيد موجب مي شود تا محققان با مراجعه به كتاب حاضر، بتوانند به مطالب تاريخي درباره جنبش جنگل دسترسي داشته باشند.
ميرزا يونس معروف به ميرزا كوچك در سال 1298 در رشت متولد شد. با توجه به آنكه پدرش به ميرزابزرگ معروف بود، به وي ميرزا كوچك لقب دادند. در نوجواني براي تحصيل علوم ديني قدم به مدارس مذهبي گذاشت و مدارج علمي را طي كرد و در سال 1326 در گيلان به صفوف آزاديخواهان پيوست و براي مقابله با محمدعلي شاه قاجار روانه تهران شد.
در تاريخچه مبارزات آزاديخواهانه مردم ايران ، قيام ميرزا كوچك خان جنگلي از جمله نهضت هايي است كه با انديشه اسلامي و ضداستعماري شكل گرفت و روز 11 آذرماه سال 1300 هجري شمسي ميرزا كوچك خان جنگلي پس از سال ها مبارزه عليه خيانت هاي قاجار و استبداد رضاخاني، به شهادت رسيد.
آرامگاه ميرزا كوچك خان جنگلي معروف به سردار جنگل در جنوب شهر رشت در محله سليمان داراب واقع است.
1881/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ماخذشناسي توصيفي تحليلي جنبش جنگل منتشر شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X