مدير دفتر ارتباطات بين ‌الملل دانشگاه چمران خواستار استقرار دبيرخانه مجمع ارتباطات فرهنگي در اين دانشگاه شد

به گزارش ايرنا كريم لويمي‌ سه شنبه در نشست گفت و گوي فرهنگي ايران و جهان عرب در سراسراي جلسات حوزه رياست دانشگاه شهيد چمران اهواز با بيان اينكه سازمان ارتباطات اسلامي به ‌دنبال تشكيل يك مجمع براي ايجاد ارتباطات فرهنگي ميان دانشگاه‌ هاي ايران و كشورهاي عربي است كه اساسنامه آن در حال تدوين است، اظهار كرد: پيشنهاد مي‌ شود دبيرخانه اين مجمع در دانشگاه شهيد چمران اهواز تشكيل شود.
وي دانشگاه ‌هاي شهيد بهشتي، علامه طباطبايي، تهران، تربيت مدرس و دانشگاه شهيد چمران و برخي دانشگاه هاي تونس، بغداد، قطر و برخي ديگر از كشورهاي اسلامي را عضو اين مجمع عنوان كرد.
لويمي افزود: سازمان ارتباطات اسلامي داراي حدود 80 مركز فرهنگي در كشورهاي اسلامي است و مي ‌توان از ظرفيت اين سازمان براي برقراري ارتباط با دانشگاه‌ها و مراكز علمي و فرهنگي كشورهاي اسلامي استفاده كرد.
مدير دفتر ارتباطات و همكاري ‌هاي بين ‌الملل دانشگاه شهيد چمران اهواز يادآور شد: دانشگاه شهيد چمران اهواز به ‌دليل داشتن موقعيت جغرافيايي و نزديكي فرهنگي مردم خوزستان با كشورهاي عربي، توانايي دبيري اين مجمع را دارد‏.
وي بيان كرد: بايد از ظرفيت اساتيد دانشگاه و برگزاري چنين نشست هايي براي تلطيف فضاي سياسي منطقه استفاده كرد.
در اين نشست يك روزه كه با حضور حدود 30 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه شهيد چمران و استادان ادبيات و زبان عربي اين دانشگاه برگزار شد، رئيس مركز فرآيندهاي تحقيقي، فلسفي و ديني تونس ، و نيز رئيس دانشكده علوم سياسي بغداد شركت داشتند.
7148/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدير دفتر ارتباطات بين ‌الملل دانشگاه چمران خواستار استقرار دبيرخانه مجمع ارتباطات فرهنگي در اين دانشگاه شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات