مدير دفتر ارتباطات بين ‌الملل دانشگاه چمران خواستار استقرار دبيرخانه مجمع ارتباطات فرهنگي در اين دانشگاه شد

به گزارش ايرنا كريم لويمي‌ سه شنبه در نشست گفت و گوي فرهنگي ايران و جهان عرب در سراسراي جلسات حوزه رياست دانشگاه شهيد چمران اهواز با بيان اينكه سازمان ارتباطات اسلامي به ‌دنبال تشكيل يك مجمع براي ايجاد ارتباطات فرهنگي ميان دانشگاه‌ هاي ايران و كشورهاي عربي است كه اساسنامه آن در حال تدوين است، اظهار كرد: پيشنهاد مي‌ شود دبيرخانه اين مجمع در دانشگاه شهيد چمران اهواز تشكيل شود.
وي دانشگاه ‌هاي شهيد بهشتي، علامه طباطبايي، تهران، تربيت مدرس و دانشگاه شهيد چمران و برخي دانشگاه هاي تونس، بغداد، قطر و برخي ديگر از كشورهاي اسلامي را عضو اين مجمع عنوان كرد.
لويمي افزود: سازمان ارتباطات اسلامي داراي حدود 80 مركز فرهنگي در كشورهاي اسلامي است و مي ‌توان از ظرفيت اين سازمان براي برقراري ارتباط با دانشگاه‌ها و مراكز علمي و فرهنگي كشورهاي اسلامي استفاده كرد.
مدير دفتر ارتباطات و همكاري ‌هاي بين ‌الملل دانشگاه شهيد چمران اهواز يادآور شد: دانشگاه شهيد چمران اهواز به ‌دليل داشتن موقعيت جغرافيايي و نزديكي فرهنگي مردم خوزستان با كشورهاي عربي، توانايي دبيري اين مجمع را دارد‏.
وي بيان كرد: بايد از ظرفيت اساتيد دانشگاه و برگزاري چنين نشست هايي براي تلطيف فضاي سياسي منطقه استفاده كرد.
در اين نشست يك روزه كه با حضور حدود 30 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه شهيد چمران و استادان ادبيات و زبان عربي اين دانشگاه برگزار شد، رئيس مركز فرآيندهاي تحقيقي، فلسفي و ديني تونس ، و نيز رئيس دانشكده علوم سياسي بغداد شركت داشتند.
7148/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدير دفتر ارتباطات بين ‌الملل دانشگاه چمران خواستار استقرار دبيرخانه مجمع ارتباطات فرهنگي در اين دانشگاه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X