سايت خورشيدي دانشگاه وليعصر (عج) رفسنجان افتتاح شد

به گزارش علي اصغر فاني كه به همراه رئيس جمهوري و كاروان تدبير و اميد به استان كرمان سفر كرده است، روز سه شنبه راهي شهرستان هاي رفسنجان و انار در شمال اين استان شد.
رئيس دانشگاه وليعصر (عج) رفسنجان در حاشيه اين افتتاح گفت: اين سايت خورشيدي با ظرفيت 32 كيلووات براي توليد مستقيم برق از انرژي خورشيدي احداث شد.
محمدعلي دهقان با اشاره به اينكه از اوايل سال گذشته احداث اين سايت آغاز شد اظهار كرد: برق توليدي از اين سايت به شبكه سراسري برق دانشگاه تزريق مي شود.
وي تصريح كرد: بيش از سه ميليارد و 400 ميليون ريال از محل اعتبارات منابع داخلي دانشگاه و منابع مالي شركت توزيع نيروي برق شمال استان براي اجراي اين پروژه تأمين شده است.
وي گفت: اين طرح در سايت انرژي هاي نو دانشگاه وليعصر (عج) رفسنجان با هدف اجراي سياست هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در حوزه استفاده از انرژي ها اجرا شده است.
وزير آموزش و پرورش بدو ورود به دانشگاه ولي عصر (عج) به مقام شهداي گمنام اين دانشگاه اداي احترام كرد.
دانشگاه وليعصر رفسنجان داراي شش دانشكده فني و مهندسي، ادبيات و علوم انساني، رياضي، كشاورزي، دانشكده علوم پايه، دانشكده علوم اقتصاد و مديريت است و بيش از 10 هزار دانشجو در بيش از 64 رشته اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند.
معاونان رئيس جمهوري و وزرا در سفر رئيس جمهوري به عنوان نمايندگان وي به شهرستان هاي استان سفر و در ديدارهاي مردمي و نشست با مسئولان محلي، وضعيت مناطق مختلف را بررسي مي كنند.
7433/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سايت خورشيدي دانشگاه وليعصر (عج) رفسنجان افتتاح شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X