وزير دادگستري: آمريكا در موضع انفعال قرار گرفته است

به گزارش ايرنا حجت الاسلام مصطفي پورمحمدي روز سه شنبه در اجتماع مردم سيرجان در مهديه اين شهر افزود: وزير امور خارجه كشورمان كه در بالاترين سطح مطرح است به عنوان وزير و ديپلمات نيست بلكه قدرت و اقتدار يك ملت است و اينكه ما دنيا را تسليم خود كرديم كه به حق ملت ايران اعتراف كنند نشانه اقتدار است.
وي مذاكره هاي هسته اي را نماد هوشمندي ملت ايران دانست و اظهار كرد: رهبري كشورمان به درستي تدبير مي كنند و ما هم به عنوان كارگزاران بايد راه را ادامه دهيم.
وي با بيان اينكه ملت ايران، قوه قضائيه و دستگاه قضايي بايد مقتدر باشند افزود: اقتصاد مبحث مهمي است و دشمنان مي خواهند فضاي اقتصادي را بر ما تنگ كنند.
وزير دادگستري با تبريك روز پاسدار گفت: وجود 600 شهيد و هزار جانباز در سيرجان به پيروي از امام حسين (ع) است و كشور ما شاهد اين سربلندي است و افتخار مي كنيم كه زندگي مان حسيني است و امروز روز عزت است.
وي افزود: دشمنان مي خواهند امنيت را از بين ببرند و ملت ايران مدعي است كه پنجه در پنجه آمريكا انداخته؛ بر اين اساس دشمنان به راحتي از ايران نمي گذرند.
عضو كابينه دولت تدبير و اميد اظهار كرد: مكر و حيله و ناجوانمردي ها هميشه بوده، انسان بايد تابع حق باشد، ما يك ملت صاحب تفكر هستيم، انقلابي بزرگ ايجاد كرديم و به موضع حاكميت تبديل شديم.
وي گفت: ما مي دانيم كه مشكل اشتغال داريم اما در دوره سال 93 و 94، 620 هزار نيروي شغل ايجاد و 800 هزار نيروي جوياي كار وارد بازار شده است.
وي ادامه داد: در كشورهاي اروپايي ترازهاي اقتصادي همه منفي بوده اما با وجود تحريم ها در سال 94 يك ميليارد و 40 ميليون دلار تراز مثبت تجاري داشته ايم.
پورمحمدي بر فعال كردن بخش خصوصي با هدف عملكرد مطلوب تر تاكيد كرد و گفت: كار را بايد به مردم سپرد تا موانع برطرف شود و يكي از موانع كار، قاچاق كالاست كه سال گذشته 20 درصد كاهش قاچاق و 47 درصد هم افزايش كشفيات قاچاق داشته ايم.
وي با تاكيد بر وحدت و همدلي گفت: نبايد گذاشت اين وحدت خدشه دار شود و همه اقتدار ما به خاطر همبستگي ملت و دولت است.
وي گفت: كرمان از استان هاي پيشرو در عمران و آباداني است كه طرح هايي با سرمايه گذاري 130 هزار ميليارد ريال اعتبار در بخش خصوصي در حال انجام و نيازمند همكاري دولت براي رفع موانع است و مجتمع گل گهر سيرجان مي تواند تمامي نيروهاي بومي را به كار گيرد.
وزير داگستري گفت: آب صنعتي از درياي عمان به استان كرمان منتقل مي شود و آب شرب بخشي از استان هم از بهشت آباد تامين خواهد شد كه هر يك 60 هزار ميليارد ريال اعتبار نياز دارد و بايد در برنامه كار قرار گيرد.
وي تصريح كرد: امروز اين استان نيازمند سرمايه گذاري است و بايد راه را براي حضور سرمايه گذاران باز كرد.
وزير دادگستري امروز (سه شنبه) همزمان با ورود رئيس جمهوري به استان كرمان وارد سيرجان شد و مورد استقبال مسئولان اين شهر قرار گرفت.
معاونان رئيس جمهوري و وزرا در سفر رئيس جمهوري به عنوان نمايندگان وي به شهرستان هاي استان سفر و در ديدارهاي مردمي و نشست با مسئولان محلي، وضعيت مناطق مختلف را بررسي مي كنند.
مركز شهرستان سيرجان در 175 كيلومتري غرب كرمان است.
7532/7435/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وزير دادگستري: آمريكا در موضع انفعال قرار گرفته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X