بخشنامه‌ای درباره بیمه‌نامه عمر

بخشنامه‌ای درباره بیمه‌نامه عمر اقتصاد > اقتصاد کلان - بیمه مرکزی در بخشنامه ای به شرکت‌های بیمه تاکید کرده است: در فروش بیمه نامه‌های عمر ذخیره‌دار حداکثر نرخ سود فنی علی‌الحساب قانونی را رعایت کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بيمه مركزي در این بخشنامه آورده است:  با وجود اينكه در آئين نامه بيمه هاي زندگي و مستمري مصوب شوراي عالي بيمه تصريح شده  در بيمه هاي عمر پنج ساله، ده ساله و پانزده ساله و بالاتر  حداكثر نرخ سود فني علي الحساب به ترتيب ۱۸، ۱۵ و ۱۰ درصد مي باشد بررسي هاي ميداني بيمه مركزي نشان داد برخي شركت هاي بيمه مصوبه شوراي عالي بيمه را رعايت نمي كردند و در جداول همراه بيمه نامه هاي عمر(ذخيره دار) ارزش بازخريدي با پيش بيني نرخ سود فني بالاتر از ۱۸ درصد به متقاضيان خريد بيمه هاي عمر پيشنهاد مي نمايند. براين اساس بيمه مركزي با ابلاغ بخشنامه  به كليه شركت هاي بيمه تا كيد كرد:

۱- درج هرگونه توضيحات مغاير مفاد آيين نامه بيمه‌هاي زندگي و مستمري در جداول ضميمه بيمه‌نامه‌هاي تسليمي به بيمه‌گذاران بيمه‌هاي عمر  در خصوص نرخ سود فني علي الحساب (تضميني) مورد استفاده در محاسبه ارزش بازخريدي و ذخيره رياضي و همچنين طراحي و درج ستون هاي ارزش بازخريدي و ذخيره رياضي بيمه نامه‌هاي عمر با نرخ‌هاي پيش بيني بالاتر از نرخ‌هاي سود فني مصوب شوراي عالي بيمه در جداول ضميمه بيمه‌نامه‌ها  مغاير مقررات حمايت از حقوق بيمه‌گذاران و بيمه‌شدگان بوده و ممنوع مي‌باشد.

۲- ضمن تأكيد بر لزوم ضميمه نمودن جداول بازخريدي  موضوع آيين نامه بيمه هاي زندگي و مستمري، ضروري است در صورت عدم تطابق جداول ضميمه بيمه نامه هاي عمر با مفاد مندرج در مصوبه مذكور؛ اقدامات اصلاحي لازم در سيستم نرم افزاري صدور به عمل آيد.

لازم به ذكر است بيمه مركزي رعايت حداكثر نرخ سود فني در بيمه نامه هاي عمر صادره توسط شركت هاي بيمه را  بررسي و اين مهم ر ا به طور مستمر رصد خواهد كرد.

 

22339

کلید واژه ها: بیمه شخص ثالث - شرکت های بیمه - بیمه -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بخشنامه‌ای درباره بیمه‌نامه عمر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X