معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکااخبار علمی تازه های فناوری اخبار آموزشی

آکاایران: بیگ بنگ: دو ذره که ممکن است حتی در فواصل بسیار دور از هم قرار گرفته باشند، شاید میلیون ها یا حتی میلیاردها ها مایل، به شکل اسرار آمیزی با هم ارتباط یافته و به هم مرتبط می گردند. به این پدیده در جهان غریب کوانتومی در هم تنیدگی کوانتومی یا (entanglement) گفته می شود.

به گزارش آکاایران: ,در هم تنیدگی کوانتومی,درهم تنیدگی,راز بزرگ فیزیک,[categoriy]

معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی

معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی -آکادر هم تنیدگی کوانتومی,درهم تنیدگی,راز بزرگ فیزیک,کتاب اینشتین,کتاب درهم تنیدگی کوانتومی,کتاب راز بزرگ فیزیک,کتاب فیزیک,کتاب فیزیکی,کوانتومی,معرفی کتاب,معرفی کتاب فیزیک,معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی

آکاایران: معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی

در هم تنیدگی کوانتومی: راز بزرگ فیزیک
نویسنده: امیر آتسل(Amir Aczel)
مترجم: یونس یونسیان
موضوع: فیزیک، نجوم
انتشارات: اشراقیه
تعداد صفحه: ۳۲۲
قیمت: ۱۸۰۰۰

هر چیزی یا هر اتفاقی که برای یک ذره ها پیش می آید بی واسطه و بدون درنگ سبب تغییر و تحول در ذره دیگر می شود. در رابطه میان آدمیان و در ضمیر ناخودآگاه آدمی نیز چنین در هم تنیدگی بسیاری دیده می شود. در هم تنیدگی میان دوتن، میان دو انسان و میان دو ذهن که یکباره همه میل و نیاز آدمی را به میل دیگری بدل می کند. شناخت و بینشی که از درهم تنیدگی میان ذرات حاصل می کنیم باید راهگشا و نشانه ای باشد بر راهبردهای عجیب و عاشقانه که در جهان هستی به عنوان یک کلیت غیرقابل شناخت وجود دارد. جهانی که دیگر ناظران و مشاهده گرانش بیرون از ماجرا نیستند هر مشاهده ای بر نتیجه جهان اثربخش است و هر نگاهی بخش از این قلمرو بزرگ به حساب می آید.

فهرست مطالب:

فصل اول: نیروی اسرا آمیز هارمونی

فصل دوم: پیش از آغاز

فصل سوم: میکروسکوپ هایزنبرگ

فصل چهارم: قضیه جان بل

فصل پنجم: تفنگ های لیزری

آکا ایرانآکا ایران
VN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معرفی کتاب: درهم تنیدگی کوانتومی -آکا» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X