توليد علم ايران در رشته مهندسي برق افزايش36 برابري داشته است

به گزارش ايرنا، محمد جواد دهقاني سه شنبه در آيين آغاز به كار بيست و چهارمين كنفرانس ملي برق ايران در سالن رازي دانشكده مهندسي دانشگاه شيراز افزود:‌ بنا بر آمار آي.اس.آي سهم ايران از توليد علم در رشته مهندسي برق از 54 مقاله در سال 2000 ميلادي به يك هزار و 964 مقاله در سال 2015 ميلادي رسيده است.
رئيس مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري گفت:‌افزايش 36 درصدي توليد علم ايران در اين حوزه از دانش در حالي است كه افزايش توليد علم جهان در اين رشته، يك و هشت دهم درصد بوده است.
دهقاني با اشاره به اهداف ترسيم شده در سند چشم انداز توسعه بيست ساله كشور مبني بر دستيابي ايران به مرجعيت علمي در منطقه گفت:‌ بايد توجه داشت كه مرجعيت علمي با كمي گرايي محقق نمي شود و بايد توليد علم در مسير پاسخ به نيازهاي جامعه و صنعت صورت گيرد و نيز اين كه با در پيش گرفتن ديپلماسي علمي، از روند پيشبرد توليد علم در جهان مطلع شد.
سرپرست پايگاه استنادي جهان اسلام در بخش ديگري از سخنان خود گفت:‌ توليد علم محققان و استادان ايراني در مهندسي برق و الكترونيك پنج درصد از توليدات علمي كشور را در بر مي گيرد و اين در حالي است كه اين نسبت در دنيا دو درصد است.
دهقاني گفت:‌ در بين سال هاي 2010 تا 2015 ميلادي، رتبه ايران از نظر توليد علم بر اساس آمار آي.اس.آي رتبه بيستم جهان بود و اين در حالي است كه رتبه كشور در توليد علم در رشته مهندسي برق و الكترونيك در جهان، جايگاه سيزدهم را دارا است.
وي ادامه داد:‌ در پنج سال اخير، سهم ايران از توليد علم دنيا يك و چهار دهم درصد و سهم محققان كشور در رشته مهندسي برق در اين حوزه از دانش، سه درصد علم توليدي در جهان بوده است.
رئيس مركز منطقه اي اطلاع رساني علوم و فناوري با اشاره به ديدار خود با وزير علوم كشور مالزي گفت:‌ اين كشور هرچند امروز جايگاه 23 را در توليد علم جهان دارد اما سخت گيري هاي علمي را در دستور كار قرار داده است تا شاهد كيفي سازي مقالات در مسير پاسخ به نيازهاي جامعه خود باشد
بيست و چهارمين كنفرانس ملي برق ايران كه سه شنبه با پيام كوتاه وزير علوم، تحقيقات و فناوري در دانشگاه شيراز گشايش يافت، روز پنجشنبه به كار خود پايان مي دهد.
2027 /1876

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توليد علم ايران در رشته مهندسي برق افزايش36 برابري داشته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X