ایجاد ایست بازرسی در ورودی منطقه گردشگری دریاچه گهر

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اصلانی ظهر سه شنبه در سومین گردهمایی گروه های دانشجویی حامی محیط زیست کشور که در دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهار داشت: رویکرد دولت در حوزه محیط زیست با عناوینی چون اقتصاد سبز، توسعه پایدار، پایش و پایداری که همگی تدوام بخش سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است تجلی می یابد.

وی بیان داشت: این حرکتی که از سه سال گذشته تحت عنوان گردهمایی تشکل های دانشجویی حامی محیط زیست آغاز شده با تبادل اندیشه ها می تواند به تشکلی شناسنامه دار با اساس نامه ای مدون تبدیل شود.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه آنچه کره زمین از آن رنج می برد عدم بارگذاری مناسب از آن است، عنوان کرد: هر چیز یک ظرفیتی دارد که بارگذاری از آن باید متناسب با ظرفیت آن باشد و کره خاکی نیز از این امر مستثنی نبوده لذا نباید از آن بیش از ظرفیتش بارگذاری کرد.

اصلانی با تاکید بر اینکه باید بین ظرفیت و میزان بارگذاری تعادل باشد، افزود: هنگام فرونشست سیلاب در یک رودخانه مواد آبرفتی، شن و ماسه ایجاد می شود که افراد به خاطر عدم آگاهی و به خاطر سوداگری بلایی سر رودخانه می آورند که در سال بعد هنگام وقوع سیلاب خسارات و هزینه های جبران ناپذیر در محیط زیست ایجاد می شود.

وی با اشاره به بارندگی های مناسب امسال در لرستان بیان داشت: با توجه به رشد مناسب مراتع بر اثر این بارندگی ها وظیفه ماست به دامداران و چوپان ها تفهیم کنیم این مراتع ظرفیت پذیرش چه میزان دام سبک و سنگین را دارند.

معاون امور عمرانی استانداری لرستان افزود: به خاطر ناآگاهی دامداران و چوپان ها حتی ریشه مراتع بر اثر چرای بی رویه دام از بین می رود و مراتع غنی به مراتعی فقیر تبدیل می شوند.

اصلانی به برخی تخریب های انسانی به محیط زیست اشاره کرد و گفت: دریاچه گهر یک منطقه حفاظت شده برای عاشقان محیط زیست بوده تا به این دریاچه به عنوان موهبت الهی نگاه کنند نه اینکه نوشابه ها و مواد غذایی مضر را با خود آنجا برده و این مکان گردشگری را به زباله دان تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: اخیرا تصمیم گرفته شده هر کسی بخواهد به دریاچه گهر ورود پیدا کند ابتدا در ایست بازرسی مواد، تجهیزات و امکانات وی بازرسی شده تا از ورود موادی که ممکن است محیط زیست را تخریب کند به این منطقه جلوگیری شود.

اصلانی گفت: امیدواریم دانشجویان ما در راستای تفهیم اقشار مختلف جامعه در خصوص اهمیت محیط زیست گام بردارند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایجاد ایست بازرسی در ورودی منطقه گردشگری دریاچه گهر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X