مسامحه درحقوق شهروندی باعث نارضایتی اجتماعی می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، سید کمال الدین حسینی بعد از ظهر سه شنبه در همایش همایش دبیران حقوق شهروندی و عفاف و حجاب دستگاههای اجرایی استان اظهار کرد: تحقق اهداف  برنامه ها ، وطرح ها  در حوزه فرهنگی و اجتماعی مستلزم اجماع اجتماعی و گفتمان سازی در این حوزه می باشد.

وی با اشاره به اصول و مبانی در اجرایی برنامه های ابلاغی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندان، افزود: توجه به حجاب و عفاف و نیزتوجه به حقوق شهروندی از مهمترین وظایف جامعه اسلامی و به تبع آن از اهم وظایف نظام جمهوری اسلامی است.

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی خراسان رضوی ادامه داد: عدم التزام جامعه اسلامی به هریک ازاین دو امر مهم، عوارض و خسارات زیان باری برای آحاد مردم به دنبال داردکه هیچکس درامان ازخسارات آن نخواهدبود.

حسینی تاکید کرد: سهل انگاری در امر عفاف و حجاب مستقیما خانواده و استحکام زندگی مشترک را به خطرمی اندازدکه نتیجه آن فروپاشی این کانون نظم اجتماعی است و آسیبهای اجتماعی بیشماری رابه جامعه تحمیل خواهدکرد.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی خاطرنشان کرد: مسامحه درامرحقوق شهروندی نیزباعث تضییع حق الناس می شودکه نارضایتی های اجتماعی عمدتا معلول این علت می باشد و هرچه درحقوق شهروندی پیشرفت حاصل کنیم طبعا افزایش رضایت مندی مردم و افزایش سرمایه اجتماعی را درپی خواهد داشت.

گفتنی است؛ در این همایش، کارشناس مسئول ستاد صیانت استان پس از تشریح برنامه های ستاد صیانت در سال 95، گزارشی  از مراحل بازرسی و ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی استان در سال گذشته ارایه کرد. 

پاسخگویی به سوالات کارشناسان از سوی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی، پایان بخش برنامه های این همایش بود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسامحه درحقوق شهروندی باعث نارضایتی اجتماعی می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X