تجربه جدید از نگاه فرهنگی به شهر/وقتی پروژه عمرانی انسان‌محور است

به گزارش خبرنگار مهر، احداث پل قدس به عنوان بزرگ‌ترین پروژه عمرانی اردبیل بعد از کش‌وقوس چندساله در بهمن‌ماه سال گذشته به همراه افتتاح ۷۰ پروژه عمرانی دیگر کلنگ زنی شد.

این پروژه که به نماد زیبایی شهر اردبیل شهرت یافته است یکی از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی با هدف کاهش بار ترافیکی پیرامون ایستگاه سرعین در اردبیل است که شهرداری اردبیل در نظر دارد در مدت دو سال آن را به بهره‌برداری برساند.

از بدو آغاز این پروژه شهرداری اردبیل با درج بنرهایی در پیرامون محوطه اجرای طرح از شهروندان اردبیلی خواست تا در اجرای این پروژه مشارکت معنوی و همکاری داشته باشند.

شهرداری در بنرهای خود از شهروندان اردبیلی به دلیل تحمل زحمت عملیات ساخت‌وساز پل قدس تقدیر و تشکر کرده و بابت مزاحمت‌های احتمالی روند ساخت‌وساز عذرخواهی کرده است.

شهروندان اردبیلی که تجربه جدید و متفاوتی از چنین اقدامی را شاهد هستند، از طرح شهرداری ابراز رضایت کرده و این رویکرد متمایز را موجب تقدیر می‌دانند.

یک شهروند اردبیلی در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: پیام‌های این‌چنینی از سوی شهرداری برای اولین بار در کنار یک پروژه عمرانی دیده می‌شود و واقعاً تازگی دارد.

نعیم علیزاده افزود: این پیام‌ها نشان می‌دهد شهرداری به آرامش و رفاه شهروندان بها می‌دهد و حداقل در حد درج یک پیام به دنبال دلجویی از شهروندان است.

یکی دیگر از شهروندان اردبیلی نیز معتقد است اگر شهرداری در تمامی امور خود آرامش شهروندان را مدنظر قرار دهد، عمران و آبادانی شهر سرعت می‌گیرد.

فرزانه احمدی تأکید کرد: وقتی مردم احساس کنند، شهرداری به آرامش آن ها اهمیت می‌دهد، به این مجموعه اعتماد کرده و خود در اجرای خدمات شهرداری کمک می‌کنند.

این اقدامات درست در وضعیتی پیاده می‌شود که شهرداری اردبیل طی ماه‌های اخیر رویکرد اصلی برنامه‌های خود را موضوع فرهنگ قرار داده است.

شهردار اردبیل بارها تأکید داشته که حتی پروژه عمرانی باید با نگاه فرهنگی اجرا شود و شهروندان نیز در تمامی برنامه‌های شهرداری سهیم شوند.

حمید لطف‌اللهیان در گفتگو با خبرنگار مهر موفقیت پروژه‌های شهری را مرهون نگاه انسان‌محور دانست و تأکید کرد: در توسعه شهر باید هم شهرداری، هم شهر و هم شهروند منتفع شوند.

وی با بیان اینکه باید نگاه کالبدی به شهر تغییر یافته و شهر به عنوان یک موجود زنده در نظر گرفته شود، اضافه کرد: حتی در تمامی ساخت‌وسازها و پروژه‌های عمرانی نیز سه ضلع ذکر شده باید منتفع شده و دست‌به‌دست همدیگر دهند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجربه جدید از نگاه فرهنگی به شهر/وقتی پروژه عمرانی انسان‌محور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X