بیش از ۲ هزار مورد ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران قلع و قمع شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، علی اشرف منصوری در نشست مشترک مدیران جهاد کشاورزی استان تهران و سازمان امور اراضی کشور گفت: یکی از محوری ترین و اصلی ترین برنامه های جهاد کشاورزی استان تهران حفاظت از اراضی کشاورزی و خط قرمز ما جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و هرگونه دسترسی به اراضی ملی به شیوه غیرقانونی است.

وی ادامه داد: از این رو اقدامات بسیار اساسی در این راستا در سال گذشته انجام شدو دستگاه های قضایی و مسئولان استان نیز همکاری خوبی با جهاد کشاورزی استان داشتند، به گونه ای که سال گذشته بیش از دو هزار و ۴۰۰ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز  با هماهنگی مسئولان قضایی قلع و قمع شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: در اثر این تخریب ها ۴۱۱ هکتار از اراضی به چرخه کشاورزی بازگشت.

وی به تهیه نقشه کاداستر اشاره کرد و افزود: طی سال گذشته و اوایل سال جاری با همکاری وزارت جهاد کشاورزی توانستیم حدود ۳۰ هزار هکتار اراضی استان را از مجموع ۲۰۰ هزار هکتار به پیمانکار واگذار کنیم و پیمانکار نیز در حال تهیه نقشه ها است و این امر به اجرای برنامه های سازمان جهاد کشاورزی، جلوگیری از تعرض ها و ساخت و ساز غیرمجاز در منابع ملی استان بسیار کمک می کند.

منصوری به موضوع واگذاری اشاره کرد و گفت: در این خصوص تیم نظارت در سازمان جهاد کشاورزی فعال شده و در انتهای کار هستیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ادامه داد: ارائه گزارش های مردمی در سامانه ۱۳۱ نیز کمک بسیاری در جهت حفاظت از اراضی داشته است.

وی افزود:بازنگری اساسی در قانون اراضی کشاورزی صورت گرفته است که کمک به حفظ اراضی و اجرای طرح های کشاورزی می کند و باعث کاهش هزینه طرح های کشاورزی می شود که یکی از مفاد این طرح که از جانب مجلس شورای اسلامی به کمیسیون کشاورزی ارجاع شده، این است که از هرگونه تخریب غیرمجاز اراضی به شدت جلوگیری می کند و به سازمان جهاد کشاورزی یاری می رساند و ابزارهای حمایتی را بیشتر می کند.

منصوری در خصوص حذف عوارض از ایجاد بخش های کشاورزی اشاره کرد و گفت: این امر اجرای طرح های کشاوزی را کم هزینه تر می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بیش از ۲ هزار مورد ساخت و ساز غیرمجاز در استان تهران قلع و قمع شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X