جزئیات خرید کتاب از ناشران در نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، مهرزاد دانش دبیر هیات انتخاب و خرید کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره شیوه‌نامه اجرایی حمایت از ناشارن شرکت کننده در این نمایشگاه گفت: این طرح برای نخستین بار است که در نمایشگاه کتاب اجرا می‌شود و به همین منظور مشورت‌های فراوانی درباره انجام شد تا به بهترین شکل از ناشران بخش خصوصی حمایت صورت گیرد.

وی افزود: از این رو جدولی بر اساس متراژ غرفه‌ها و میزان خرید کتاب از آن ناشران تدوین شد. بر اساس این جدول از غرفه‌های زیر ۲۰ متر تا سقف ۷۰ درصد هزینه غرفه، ۲۰ تا ۴۰ متر ۶۰ درصد هزینه‌ غرفه، ۴۰ تا ۶۰ متر ۵۰ درصد هزینه‌ غرفه، ۶۰ تا ۸۰ متر ۴۰ درصد هزینه‌ غرفه و ۸۰ تا ۱۰۰ متر ۳۰ درصد هزینه غرفه کتاب خریداری خواهد شد.

دانش درباره نحوه خرید از ناشران دارای غرفه‌‌های بالای ۱۰۰ متر نیز گفت: از غرفه‌های بالای ۱۰۰ متر نیز به میزان ۲۰ درصد هزینه غرفه کتاب خریداری می‌شود. البته از نمایندگان ناشران ایرانی در بخش بین‌الملل نیز بر اساس این مبنا کتاب خریداری خواهد شد.

وی با اشاره به ارسال این کتاب‌ها به کتابخانه‌های روستایی در سراسر کشور عنوان کرد: بیشتر این کتاب‌ها برای کتابخانه‌های مدارس و کنابخانه‌های روستایی ارسال خواهد شد تا از این طریق آن‌ها نیز سهمی از برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داشته باشند.

دبیر هیات انتخاب و خرید کتاب با اشاره به بازدید ناظران از یک ۵۰۰ غرفه در نمایشگاه گفت: ناظران ما از ابتدای نمایشگاه فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و با توجه به ملاک‌های معین شده کتاب‌های ناشران را انتخاب می‌کنند.

دانش درباره نحوه عملکرد ناظران نیز گفت: پس از انتخاب کتاب‌ها حواله‌ای برای ناشران صادر می‌شود. ناشران می‌توانند نیز به فاصله یک روز پس از بازدید ناظران، به هیات انتخاب و خرید کتاب در نمایشگاه مراجعه کنند و حواله‌های خرید خود را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: ناشران پس از پایان نمایشگاه باید کتاب‌های مشخص شده را به انبار کتاب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در کیلومتر ۵ جاده کرج تحویل دهند و پس از دریافت رسید انبار با مراجعه به امور مالی معاونت امور فرهنگی نسبت به تسویه حساب اقدام کنند.

بر اساس این گزارش، تدوین طرح انتخاب و خرید کتاب از ناشران حاضر در نمایشگاه کتاب بر اساس مصوبه شورای سیاست‌گذاری مبنی بر حمایت از ناشران در نمایشگاه اجرا می‌شود.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای برای خواندن دیر است...» از ۱۵ تا ۲۵ اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جزئیات خرید کتاب از ناشران در نمایشگاه کتاب تهران اعلام شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X