دبير: خريد پساب در دستور كار مديريت شهري قرار گيرد

به گزارش ايرنا عليرضا دبير روز سه شنبه در دويست و پنجاه و هشتمين جلسه علني شوراي اسلامي شهر تهران پس از ارائه گزارش مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهر تهران، بر اهميت استفاده از پساب در آبياري زمين‌ ها و فضاي سبز تاكيد كرد.
وي گفت: با توجه به استانداردها بايد براساس مقدار آب، فضاي سبز كاشته شود اما در تهران بر اساس مقدار زمين فضاي سبز ايجاد شده است.
دبير با بيان اينكه شركت آب و فاضلاب با شهرداري تهران مشكلاتي دارد گفت: شهرداري كار خود را بخوبي انجام نمي ‌دهد و بايد مشكلات اين شركت با شهرداران مناطق حل و فصل شود.
مهدي چمران رئيس شوراي شهر تهران نيز افزود: فاضلاب تهران را در حالي به نام فاضلاب مي‌شناسيم كه بخش عمده‌اي از آن را آب باران تشكيل مي ‌دهد.
وي گفت: با جاري شدن باران، آب به شبكه فاضلاب وارد مي‌شود و با مخلوط شدن با فاضلاب، ديگر قابل استفاده نيست.
احمد دنيامالي، رئيس كميسيون حمل و نقل و عمران شوراي اسلامي شهر تهران با بيان اينكه شركت آب و فاضلاب اقدام ارزشمندي در راستاي تكميل شبكه فاضلاب انجام داده است، افزود: قطعا اين مهم بدون تعامل با مجموعه ‌هاي ديگر و شهرداري‌ هاي مناطق امكان‌ پذير نيست.
دنيامالي با بيان اينكه اگر با همين روند پروزه ايجاد شبكه فاضلاب ادامه يابد، گفت: ايجاد اين پروژه پنج سال آينده طول مي كشد و براي رفع اين مشكل بايد همه مسوولان دست به دست هم دهند.
رئيس كميسيون حمل و نقل و عمران شوراي شهر تهران با اشاره به درخواست مديرعامل شركت آب و فاضلاب مبني بر تغيير كاربري برخي اراضي اين شركت گفت: پيشنهاد مي‌شود اين سازمان پيشنهادات خود را در قالب طرح ارائه كند.
وي گفت: در صورت مغايرت نداشتن طرح شركت آب و فاضلاب با طرح تفصيلي، تغيير كاربري‌ ها در كميسيون ماده پنج بررسي مي شود.
وي درباره كيفيت آب سد ماملو نيز ابراز نگراني كرد و گفت: درست است كه در دوران كم آبي مجبور به تزريق آب چاه‌ها در شبكه شديم اما امسال با توجه به بارش‌ها پيشنهاد مي‌شود كه كيفيت آب ماملو مورد پايش دقيق قرار گيرد.
احمد حكيمي‌پور، رئيس كميته ميراث فرهنگي شوراي اسلامي شهر تهران نيز با بيان اينكه بايد گروه كارشناسي براي حل مشكلات سازمان آب و فاضلاب ايجاد شود.
ابوالفضل قناعتي، عضو هيات رئيسه شوراي شهر تهران عنوان كرد كه برخي افراد به دليل فقر نمي‌توانند به شبكه فاضلاب خانگي وصل شوند و از چاه‌هاي خانگي استفاده مي‌كنند.
وي افزود: حق انشعاب آب زياد است و برخي خانواده نمي‌توانند آن را پرداخت كنند.
محمد حقاني، رئيس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران نيز با بيان اينكه هزينه آبياري فضاي سبز براي شهرداري گران است، اظهار كرد: هزينه ‌هايي كه بابت تانكرهاي حمل آب پرداخت مي‌شود، بسيار زياد است و پيشنهاد مي‌شود شهرداري تصفيه ‌خانه‌هاي منطقه‌اي ايجاد كند تا بتواند از پساب آن نسبت به آبياري فضاي سبز اقدام كند.
محسن سرخو، رئيس كميته حمل و نقل شوراي شهر تهران نيز پيشنهاد كرد كه كميته اي سه جانبه از شورا، شهرداري و سازمان آب و فاضلاب ايجاد شود تا برنامه‌هاي 20 سال آينده شهر را برنامه‌ريزي كند.
حجت‌الاسلام عبدالمقيم ناصحي رئيس كميسيون فرهنگي و اجتماعي شوراي اسلامي شهر تهران نيز با بيان اينكه نبايد در پيشرفت كار تكميل شبكه فاضلاب پايتخت اختلال ايجاد شود، گفت: براي رعايت الگوي مصرف آب بايد فرهنگ‌ سازي شود.
تهرام/7244/1831

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دبير: خريد پساب در دستور كار مديريت شهري قرار گيرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X