تربيت نيروي فعال متخصص روند كمك رساني در مخاطرات طبيعي را آسان مي كند

به گزارش ايرنا، حسن شكراللهي روزسه شنبه در آيين گرامي داشت هفته جمعيت هلال احمر در سالن همايش هاي اين نهاد افزود : جمعيت هلال احمر استان كمك به مردم حادثه ديده در هر نقطه از كشور را بدون وابستگي، تبعيض و جهت گيري خاص وظيفه خود مي داند.
وي تصريح كرد : جمعيت هلال احمر همانند ساير جمعيت هاي در سراسر دنيا بدون هيچ گونه وابستگي سياسي و اجتماعي در خدمت همه مردم آسيب ديده است.
وي اظهار داشت: جمعيت هلال احمر با تبعيت از سازمان صليب سرخ شعاره بي طرفي، بي غرضي، بشردوستي، يگانگي ،جهان شمولي وخدمات داوطلبانه را سر لوحه كار خود قرار داده است .
شكراللهي از حضور و ثبت نام داوطلبانه استاندار سمنان محمدرضا خباز و نمايندگان منتخب مردم در دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در جمعيت هلال احمر استان تشكر كرد و ادامه داد: حضور مسئولان استاني در اين جمعيت دلگرمي خاصي به داوطلبان جوان بخشيده است.
مديرعامل جمعيت هلال احمر استانسمنان يادآور شد: با كمك هاي استاندار سمنان و تخصيص 10هزار ميليارد ريال اعتبار از سوي وي، آشيانه بالگرد اين نهاد مردمي در استان تكميل و به مرحله اجرا رسيده است.
وي يادآور شد: كمك 200ميليارد ريالي نماينده مردم سمنان ، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي از محل اعتبارات مجلس شوراي اسلامي به اين نهاد مردمي در استان زمينه رشد و بالندگي هلال احمررا فراهم كرده است.
وي از برگزاري انتخابات اعضاي شوراي اجرايي و هئيت مديره جمعيت هلال احمراستان سمنان در جمعه هفته جاري خبر داد و افزود: چهار نفر از اعضاي شوراي اجرايي، 2 نفر جايگزين و يك بازرس در اين انتخابات مشخص مي شوند.
در اين آيين 40 نفر از كاركنان، امدادگران جوان و داوطلبان نمونه اين نهاد تجليل شدند.
در سال 1986، 186عضو جمعيت‌هاي صليب سرخ و هلال احمر، كميته بين‌المللي صليب سرخ و فدراسيون بين‌المللي جمعيت‌هاي صليب سرخ و هلال احمر گردهم آمدند و نهضت بين‌المللي صليب سرخ و هلال احمر را پايه‌گذاري كردند.
در تقويم جهاني 19 ارديبهشت روزجهاني صليب سرخ وهلال احمر نامگذاري شده است.
جمعيت هلال احمر در استان سمنان بيش از هشت هزار نفر عضو فعال دارد.
3217/6026/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تربيت نيروي فعال متخصص روند كمك رساني در مخاطرات طبيعي را آسان مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X