مطالعات منابع هیدرات گازی دریای عمان کلید خورد

به گزارش خبرنگار مهر، ۳ تفاهم همکاری مشترک علمی و پژوهشی از سوی پژوهشگاه نفت، با مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی و دانشگاه فردوسی مشهد در حاشیه نمایشگاه نفت تهران به امضا رسید.

منابع هیدرات گازی دریای عمان بررسی می شود

تفاهم نامه همکاری مشترک علمی و پژوهشی میان پژوهشگاه صنعت نفت و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در ۱۲ محور امضا شد.

این تفاهم نامه برای توسعه دانش، بکارگیری فناوری های نوین و رفع مشکلات و معضلات و گلوگاه های عملیاتی در راستای کاهش ریسک و هزینه و افزایش بهره برداری و خلق حداکثر ارزش افزوده است.

براین اساس مقررشد مواردی نظیر مطالعات زمین شناسی، ژئوشیمیایی و پتروفیزیکی و توسعه نرم افزارهای تخصصی حوزه بالادستی نفت مورد بررسی قرار گیرد. مدل سازی حوضه های رسوبی، انجام خدمات آزمایشگاهی و سرچاهی سنگ و سیال مخزن از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

همچنین مطالعه و بررسی پیامدهای زیست محیطی در حین عملیات اکتشافی و ارائه راهکار برای مدیرت آنها و مطالعات تکمیلی ارزیابی منابع هیدرات گاز دریای عمان از موارد در نظر گرفته شده در این تفاهم نامه است.

دستگاه نمک زدای شاسی سوار راه اندازی می شود

درهمین حال  پژوهشگاه صنعت نفت با شرکت نفت مناطق مرکزی در ۶ زمینه تفاهم نامه امضا کرد. کسب فناوری، حداکثر سازی عمق ساخت داخل و حداقل سازی زمان ساخت نصب و راه اندازی یک دستگاه نمک زدای شاسی سوار یکی از موضوع های این تفاهم نامه است.

بررسی روش های کنترل خوردگی در سایت تنگ بیجار و ارائه راهکار برای کاهش مشکلات عملیاتی و همچنین بازیابی لجن و پاک سازی نفت از آب حوضچه های تبخیری و خاکهای آلوده واحد بهره برداری چشمه خوش دو موضوع دیگر این تفاهم نامه به حساب می آید.

علاوه بر این کنترل آب تولیدی چاه های نفتی در میادین نفت مناطق مرکزی ایران و فرازآوری چاه های کم فشار با استفاده از تکنولوژی جت پمپ از موضوعات دیگر است.

مطالعه و مشاوره ، ساخت داخل و فناوری محورهای این تفاهم نامه را تشکیل می دهند.

مطالعات مخزنی در حوزه کپه داغ

به گزارش مهر، در حاشیه نمایشگاه نفت تهران که از روز گذشته گشایش یافته است پژوهشگاه صنعت نفت و دانشگاه فردوسی مشهد نیز موافقت نامه همکاری امضا کردند.

مدت این موافقت نامه ۱۸ ماه بوده و مواردی نظیر مراحل برداشت و مطالعات زمین شناسی، مطالعات آزمایشگاهی مورد بررسی قرار می گیرد.

عناوینی همچون مطالعات آزمایشگاهی و ژئوشیمیایی سطح الارضی و تحت الارضی و ارائه مدل چینه نگاری محیط رسوبی در این موافقت نامه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

در این تفاهم نامه مطالعات مخزنی در حوزه کپه داغ که در شمال شرق ایران قرار دارد با تمرکز بر میدان گازی خانگیران و گنبدلی بین پژوهشگاه و دانشگاه فردوسی مشهد انجام خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مطالعات منابع هیدرات گازی دریای عمان کلید خورد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X