تمایل باكو برای پیوستن به كشورهای آسیایی و اروپایی كریدور خلیج فارس- دریای سیاه

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي، «محمدجواد عطرچيان» گفت: تاكنون لغو رواديد كاميون‌هاي ايراني براي تردد به گرجستان و جمهوري آذربايجان صورت گرفته و پيشنهاد لغو رواديد براي رانندگان ايراني در مسير منتهي به ارمنستان نيز ارائه شده است تا تسهيلات لازم براي ترغيب شركت‌هاي حمل و نقلي به استفاده از كريدور خليج ‌فارس-‌ درياي سياه فراهم شود.
وي افزود: جمهوري آذربايجان نيز براي پيوستن به كريدور خليج فارس- درياي سياه اعلام آمادگي كرده است.
عطرچيان گفت: در سه ماه آينده دوباره نشست كارشناسي براي نهايي كردن پيش‌نويس موافقتنامه ايجاد اين كريدور برگزار و سپس متن پيش‌ نويس براي كشورهاي عضو اطلاع رساني مي‌شود تا پس از تاييد موافقتنامه آن، به دست وزيران حمل و نقل اين كشورها به امضا برسد.
مديركل دفتر ترانزيت و پايانه‌هاي مرزي سازمان راهداري ‌و ‌حمل ‌و نقل جاده‌اي افزود: كريدرو خليج فارس- درياي سياه رقيبي براي مسيرهاي سنتي كنوني است و با توجه به امكانات فراهم شده براي كشتي‌هاي رورو در بندر باتومي گرجستان و بندر بلغارستان، ترانزيت در اين كريدور تسهيل مي‌شود.
به گزارش ايرنا، نخستين نشست كارشناسي بررسي پيش‌نويس موافقتنامه تاسيس كريدور خليج‌فارس- درياي سياه سي ام و سي و يكم فروردين ماه امسال با حضور سفيران گرجستان و بلغارستان، نمايندگان ارمنستان، گرجستان، بلغارستان و يونان و نيز نمايندگان سازمان هاي داخلي مانند وزارت امورخارجه، گمرك جمهوري اسلامي ايران، سازمان بنادر و دريانوردي، معاونت حقوقي رياست جمهوري، شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران و دفتر امور بين‌الملل و صدور خدمات فني و مهندسي وزارت راه و شهرسازي، در تهران برگزار شد.
اقتصام**1108**1961

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمایل باكو برای پیوستن به كشورهای آسیایی و اروپایی كریدور خلیج فارس- دریای سیاه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X