كشت محصول زعفران در بوئين زهرا آغاز شد

به گزارش روز سه شنبه ايرنا به نقل از روابط عمومي سازمان جهاد كشاورزي استان قزوين، مجيد اسماعيلي افزود: با توجه به بحران كم آبي و تغيير الگوي كشت، سطح زير كشت زعفران در اين شهرستان نسبت به سال گذشته افزايش يافته است.
وي پرداخت تسهيلات از محل اقتصاد مقاومتي به زارعان محصول زعفران را از مهمترين عوامل ترغيب افزايش سطح زير كشت اين محصول برشمرد.
اسماعيلي تصريح كرد: در راستاي ارتقاي سطح علمي بهره برداران و كشاورزان نيز دوره هاي فني و حرفه اي زراعت زعفران در اين شهرستان با حضور تسهيل گران زن روستايي برگزار شده است.
اسماعيلي در ادامه خاطرنشان كرد: شهرستان بوئين زهرا به دليل شرايط اقليمي خاص، از مناطق مستعد براي كشت محصول زعفران به شمار مي رود.
وي با اشاره به اينكه زعفران گياهي است كه در اراضي با حاصلخيزي كم توليد مي شود، اضافه كرد: اين گياه در برابر كم آبي و سرما مقاوم بوده و اين شرايط مي تواند بوئين زهرا را به يكي از مناطق توليد عمده اين محصول تبديل كند.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان بوئين زهرا ادامه داد: ايجاد اشتغال، الگوي مناسب براي كشت جايگزين، پايين بودن هزينه هاي توليد و ارزش ريالي بالا از جمله عواملي است كه منجر به افزايش سطح كشت آن در سال هاي گذشته شده است.
اسماعيلي در پايان يادآور شد: نياز كم اين گياه به آب از ديگر عوامل گرايش كشاورزان قزويني به كشت زعفران است و از سوي ديگر اين محصول زماني نياز به آبياري دارد كه فصل آب دهي محصولات ديگر به پايان رسيده است.
7390/8054

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «كشت محصول زعفران در بوئين زهرا آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X