تكميل سه پروژه مهم آبرساني روستايي شوشتر در انتظار تامين اعتبار است

درويشعلي كريمي سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: اين پروژه هم اكنون 70 درصد پيشرفت فيزيكي دارد كه با تامين اعتبار مورد نياز به سرعت به بهره برداري خواهد رسيد.
وي گفت: اعتبار مورد نياز براي تكميل اين پروژه در حدود 30 ميليارد ريال است.
كريمي افزود: در پروژه فاضلاب سردار آباد، در مزرعه اي 10 نوع ني كشت شده و از اين طريق فاضلاب به تصفيه خانه هدايت و با روش وتلند، كليه آلايندگي ها و ضايعات جذب ني ها شده، در نتيجه خروجي پساب ضدعفوني و تصفيه مي شود.
وي بيان كرد: فاضلاب ورودي و آب خروجي از اين مزرعه در يكسال به لحاظ فيزيكي و شيميايي مورد آزمايش قرار مي گيرد تا از اين طريق در آب شرب سالم و بهداشتي مردم مشكلي بوجود نيايد.
مديرعامل شركت آبفا روستايي خوزستان يادآور شد: اين پروژه هم اكنون در مرحله آزمايش قرار دارد و با تامين اعتبار مورد نياز به بهره برداري خواهد رسيد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به گام دوم پروژه آبرساني حاشيه گرگر گفت: گام نخست اين پروژه شامل 20 روستا با جمعيتي در حدود 9 هزار و 900 نفر است كه به بهره برداري رسيده و اهالي آن از آب شرب بهره مند هستند و در گام دوم مخزن سه هزار و 500 متر مكعبي احداث شده كه تاكنون شش ميليارد و 800 ميليون ريال از 12 ميليارد و 100 ميليون ريال آن تامين شده است.
وي افزود: در صورت تخصيص بقيه بودجه مورد نياز پروژه راه اندازي و 48 روستاي ديگر با جمعيتي در حدود 10 هزار نفر از آب شرب بهره مند مي شوند.
مدير عامل شركت آب و فاضلاب روستايي خوزستان گفت: هم اكنون آب شرب مورد نياز اين روستاها از طريق تانكرهاي سيار آبرساني تامين مي شود.
كريمي با اشاره به پروژه 12 روستاي حاشيه رودخانه شطيط اظهاركرد: بخشي از اين پروژه در اسفند سال 94 به اتمام رسيد و با توجه به اينكه در طراحي پيش بيني شده منبع تامين آب از طريق خط لوله آب حيات پيش بيني شده بود، در صورت تامين آب مورد نياز از سوي آن شركت خطوط انتقال نيز راه اندازي و پروژه تكميل و به بهره برداري خواهد شد.
وي افزود: خطوط انتقال اين طرح براي راه اندازي آماده هستند اما بايد آب مورد نياز تامين شود تا مراحل اجرا انجام پذيرد.
7158/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تكميل سه پروژه مهم آبرساني روستايي شوشتر در انتظار تامين اعتبار است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X