470 هزار نفر شاغل در استان وجود دارد/نمايشگاه بازاركارنيازكرمانشاه است

به گزارش خبرنگار ايرنا، كيوان كاشفي روز سه شنبه در دويست و سي و هشتمين كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه در سرسراي شهداي دولت استانداري برگزار شد، اظهار كرد: از مجموع افرادي كه در سن كار قرار دارند 143 هزار نفر هم فاقد شغل و بيكار هستند و بقيه افراد را نيز گروه هايي مانند دانشجويان و دانش آموزان، بانوان خانه دار و ... تشكيل مي دهند.
وي گفت: از 470 هزار نفري كه در استان شاغل هستند، 86 درصد آنان را آقايان و 14 درصد را نيز بانوان تشكيل مي دهند.
كاشفي خاطرنشان كرد: هم اكنون 53 درصد شاغلين استان در بخش خدمات، 33 درصد در بخش صنعت و 22 درصد در بخش كشاورزي مشغول به كار هستند.
وي همچنين در خصوص رتبه استان در پايش محيط كسب و كار نيز گفت: در حالي كه سال 91 رتبه 19 را در اختيار داشتيم اين رتبه در بهار 94 به 29 و در تابستان همين سال به 28 تنزل يافت.
رئيس اتاق بازرگاني كرمانشاه با بيان اينكه فرهنگ كسب و كار در استان نياز به بازنگري جدي دارد، از وجود هفت دانشگاه دولتي، 15 واحد دانشگاهي آزاد و 14 واحد دانشگاهي پيام نور در استان خبر داد و گفت: با وجود يك هزار و 28 آموزشگاه آزاد فني و حرفه اي و 42 آموزشگاه دولتي مي توان نيروهاي كاري خوبي را تربيت كرد.
كاشفي با بيان اينكه اتاق بازرگاني كرمانشاه تربيت افرادي كه تقاضاي حضور در بازار كار دارند را آغاز كرده، گفت: در همين راستا سال گذشته 12 هزار ساعت آموزش به سه هزار نفر متقاضي ارايه شد.
وي در ادامه برگزاري نمايشگاه بازار كار را نياز مبرم استان عنوان كرد و گفت: اتاق بازرگاني سال گذشته براي برگزاري اين نمايشگاه اعلام آمادگي و حتي اعلام كرد كه حاضر است نيمي از هزينه هاي اين نمايشگاه كه 2 ميليارد ريال مي شد را بپردازد كه متاسفانه مورد استقبال قرار نگرفت.
كاشفي در پايان دست يابي به آمارهاي شفاف در خصوص وضعيت اشتغال، ايجاد انگيزه و اميد در جامعه جوياي كار استان و ارايه راه كارهاي مناسب براي اشتغالزايي پايدار را از جمله مزاياي برگزاري نمايشگاه بازار كار كرمانشاه عنوان و ابراز اميدواري كرد كه در سال جاري شاهد برپايي اين نمايشگاه باشيم.
مركز آمار ايران نرخ بيكاري استان كرمانشاه در سال گذشته را 17.6 درصد عنوان كرد كه با اين آمار كرمانشاه به عنوان دومين استان بيكار كشور معرفي شد.
7458/8066

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «470 هزار نفر شاغل در استان وجود دارد/نمايشگاه بازاركارنيازكرمانشاه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X