دو تروريست افغان در ايتاليا دستگير شدند

به گزارش ايرنا، در پي عمليات ضد تروريستي پليس ايتاليا در شهر جنوبي 'باري'به دستور دادستاني شهر، يك تبعه 23 ساله افغان به نام 'حكيم نصيري' مقيم مركز نگهداري پناهندگان باري به اتهام تروريسم و يك افغاني ديگر به نام 'گلستان احمدزاي'پناهنده اي 29 ساله، بازداشت شدند.
در اين عمليات كه صبح امروز (سه شنبه) صورت گرفت، همچنين دو نفر ديگر متهم به تروريسم و يك نفر متهم به كمك به مهاجرت هاي غير قانوني تحت پيگرد قانوني قرار گرفتند.
پليس در تلفن همراه حكيم نصيري تصاويري از سلاح و كاريكاتورهاي بارك اوباما و نظاميان آمريكايي را كشف كرد. همچنين تصاويري از برخي آثار نمادين شهر رم مانند آمفي تئاتر باستاني 'كلوسئوم' و هتلي در لندن ديده مي شود. به عقيده بازجويان، اين افراد بسيار خطرناك بوده و قصد انجام عمليات تروريستي در فرودگاه ها، بنادر، خودروهاي نيرو هاي انتظامي، مراكز تجاري و هتل ها در ايتاليا و در انگليس را داشتند.
تصاوير يك سوپرماركت، فرودگاه و بندر شهر باري در جنوب ايتاليا عكسبرداري شده بود و در لندن نيز از مركز تجاري 'وست اينديا كي'، آپارتمان ها و يك سينما و يك رستوران لوكس تصاويري ثبت شده بود كه به عقيده بازجويان، اين تصاوير در رابطه با بازرسي براي انجام سوء قصد هستند.
دادستاني معتقد است اين افراد بسيار خطرناك هستند و تصاوير پيدا شده در تلفن همراه آنها ارزش گردشگري ندارد و مي تواند به عنوان بازرسي براي انجام سوء قصد تعبير شود.
روز گذشته نيز 'آنجلينو آلفانو' وزير كشور ايتاليا از دستگيري مسئول جذب نيرو براي گروه تروريستي داعش در خاك اين كشور خبر داد. پليس ايتاليا همچنين ديروز يك جنگجوي خارجي تبعه اسلووني را كه به جذب نيرو در ايتاليا مي پرداخت، با همكاري پليس ليوبليانا (پايتخت اسلووني) بازداشت كرد.
پليس ضد تروريسم ايتاليا، در اوايل ارديبهشت ماه نيز در شهرهاي مختلف شمالي اين كشور در عملياتي گسترده شش فرد افراطي را به اتهام مشاركت با اهداف تروريستي بين المللي بازداشت كرد. تحقيقات پليس ضدتروريسم براي بازداشت اين افراد با هماهنگي دادستاني ميلان، دادستاني ملي ضد مافيا و ضد تروريسم صورت گرفت.
از سال 2015 تاكنون 77 نفر به اتهام تروريسم از ايتاليا اخراج شده اند.
در پي حملات تروريستي در بروكسل و پاريس تدابير امنيتي در ايتاليا نيز تشديد شده و مراكز تاريخي و باستاني مهم، منطقه اطراف واتيكان و اهداف حساس به دقت در نظارت مأموران امنيتي قرار گرفته و كنترل ها تقويت شده اند و در همين راستا بيش از يكهزار هدف حساس در شهر رم با استقرار نيرو تحت كنترل قرار گرفته است.
تدابير امنيتي شديد حتي در مدارس، مراكز عمومي ازجمله سالن هاي تئاتر و دفاتر روزنامه ها عليه حمله هاي احتمالي تروريستي اتخاذ شده است. اين تدابير شديد در حالي اعمال شده كه مقامات اين كشور خاطرنشان كرده اند كه خطر خاصي ايتاليا را تهديد نمي كند.
اروپام**461**1485**1856

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دو تروريست افغان در ايتاليا دستگير شدند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X