درخواست آمریکا از اروپا برای تعجیل در انعقاد پیمان تجارت آزاد بروکسل-واشنگتن

فرومن نماینده تجارت آمریکا از اروپاییان خواست تا اراده سیاسی خود برای انعقاد پیمان تجارت آزاد دو سوی آتلانتیک را نشان داده و تا پایان سال جاری میلادی به توافقی در این راستا دست یابند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "مایکل فرومن"، نماینده تجارت آمریکا مرگ تدریجی پیمان تجارت آزاد اروپا-آمریکا (که مد نظر برخی است) را رد کرده و در گفتگو با "آ ار دی" آلمان واکنش خونسردانه ای را به انتشار اسناد سازمان صلح سبز نشان داده و برخی واکنش ها و تفسیرهای بعد از انتشار این اسناد را کاملا غلط ارزیابی کرد.

اخیرا افشای اسناد محرمانه‌ای درباره مذاکرات پیمان تجارت آزاد اروپا-آمریکا نشان می دهد که واشنگتن به شدت بروکسل را تحت فشار قرار داده و تضعیف حقوق حمایت از مصرف کننده و محیط زیست را مد نظر قرار داده است.

بر این اساس دولت آمریکا تهدید کرده است که از تسهیل صادرات برای صنعت خودرو در اروپا جلوگیری می کند تا در مقابل اتحادیه اروپا محصولات کشاورزی بیشتری از آمریکا خریداری کند.

"یورگن کنیرش"، از کارشناسان تجاری سازمان صلح سبز، با اشاره به اسناد فاش شده در این باره،  از یک کابوس که به زودی می تواند محقق می شود سخن گفته است. بخصوص درخواست های آمریکا برای کاهش حمایت از مصرف کننده از نظر وی نگران کننده است.

این اسناد که سازمان صلح سبز در اختیار رسانه ها قرار داده و روزنامه "زوددویچه سایتونگ" آلمان هم به آن پرداخته بود نشان می داد که آمریکایی ها این درخواست فوری اروپا مبنی بر اینکه دادگاه های داوری خصوصی بحث بانگیز برای شکایت شرکت های دعاوی را با یک مدل عمومی جایگزین کنند رد می کند.

"مایکل فرومن"، در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد که در شش ماه گذشته پیشرفت های بسیار خوبی در نقاط مهم مورد مناقشه وجود داشته است. بنابراین وی ابراز اطمینان کرد که یک توافق در این باره تا پایان دوران ریاست جمهوری اوباما در اوایل سال آینده امکان پذیر است.

وی همچنین گفت: در جریان سال جاری میلادی ما یک شانس واقعی برای توافق درباره پیمان تجارت آزاد موسوم به "تی تی آی پی" داریم. برای این منظور به اراده سیاسی از هر دو طرف نیاز است تا راه حل های خلاقانه و عملی برای مسائل هنوز مورد مناقشه پیدا کنیم.

نماینده تجارت آمریکا همچنین از اروپاییان درخواست کرد که از بازه زمانی باقی مانده تا پایان سال جاری میلادی استفاده کنند. حالا زمان آن است که به یک توافق در این باره دست یابیم. در آمریکا عزم و اراده سیاسی برای این منظور وجود دارد و اوباما در سفر اخیر خود به هانوفر آلمان این امر را آشکار کرد.

وی افزود: ما امیدواریم که  رهبری در اتحادیه اروپا هم عزم و اراده سیاسی خود را نشان دهد تا اینکه تا پایان امسال به توافقی در این باره دست یابیم.

نماینده تجارت آمریکا با اشاره به انتخابات در آلمان، فرانسه و آمریکا در این باره هشدار داد که در صورت دست نیافتن به توافقی تا پایان سال جاری میلادی چشم انداز دستیابی به این پیمان تجاری به دوردست ها می رود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «درخواست آمریکا از اروپا برای تعجیل در انعقاد پیمان تجارت آزاد بروکسل-واشنگتن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X