نشریه اسلوونی: اتحادیه اروپا در آستانه فروپاشی است

به گزارش ایرنا، روزنامه چاپ لیوبلیانا در مقدمه گزارش خود با چاپ تصویری از اتحادیه اروپا نوشت كه برگزاری همه پرسی برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و ظهور نیروهای سیاسی رادیكالی، حكایت از تغییرات مرزی در این كشور با همسایه خود و برقراری مجدد مرزها در منطقه اروپایی دارد.
روزنامه فینانسه چاپ لیوبلیانا نوشت: به نظر می رسد هیچكس باور نمی كند در اتحادیه اروپا چنین اتفاقی رخ بدهد حتی «بروت پاهور» رئیس جمهوری اسلوونی كه به بقای اتحادیه اروپا خوش بین است، سوء ظن خود را پنهان نمی كند و می گوید این امكان وجود دارد كه اتحادیه اروپا به شكل كنونی خود باقی بماند.
این روزنامه افزود: پاهور هفته گذشته در تجمعی كه به تعمیق پیوستن به اتحادیه اروپا اختصاص داده بود به نگرش خود از یك اروپای متحد اشاره كرد.
روزنامه فینانسه، بقای اتحادیه اروپا را مانند طرح های اصلاحاتی یوگسلاوی سابق در سال 1989 دانست كه «آنته ماركوویچ» آخرین نخست وزیر آن صحبت از آن داشت.
این روزنامه چاپ لیوبلیانا به زمان فروپاشی یوگسلاوی سابق و بحث مالی در اتحادیه اروپا نیز اشاره كرد و این دو موضوع را بهم شبیه دانست.
این روزنامه افزود: همانطور كه پول مالیات دهندگان اسلونی در چارچوب یوگسلاوی سابق برای كوزوو یا دیگر نقاط محروم در فدراسیون در آن زمان اختصاص داده می شد، اكنون بسیاری از كشورهای ثروتمند اتحادیه اروپا این سئوال را می كنند كه چرا باید بودجه ای برای برخی از كشورهای فقیر اختصاص داده شود كه حتی نمی دانند آن كشورها در كجا واقع هستند.
اروپام**436**1572

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نشریه اسلوونی: اتحادیه اروپا در آستانه فروپاشی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X