80هزار ميليارد ريال براي تكميل پروژه هاي نيمه تمام ورزشي كشور نياز است

به گزارش خبرنگار ايرنا امير رضا خادم روز سه شنبه در نشست روساي هيات هاي ورزشي استان كردستان افزود: در سال هاي گذشته بدون پيش بيني و تامين اعتبارات، عمليات اجرايي پروژه هاي ورزشي زيادي در سطح كشور شروع شده و اينك براي تكميل آنها با مشكل تامين اعتبار مواجه هستيم.
وي اضافه كرد: وزرات ورزش و جوانان سالانه بيش از هزار و 200ميليارد ريال براي نگهداري مجموعه هاي ورزشي كشور هزينه مي كند.
وي اظهار كرد: بودجه سالانه ورزش و جوانان هزار و 800ميليارد ريال بوده و بخشي از اين بودجه از طريق ماده 88(اجاره اماكن ورزشي) تامين مي شود.
وي از روساي هيات هاي ورزشي خواست توجه بيشتري به بخش ورزش بانوان و كسب حامي مالي داشته باشند.
وي همچنين اظهار كرد: شهرداري ها مي توانند با تخفيف 15درصدي هزينه هاي مجوز ساخت اماكن ورزشي مشوق بسيار خوبي براي ورود بخش خصوصي در ساخت اماكن ورزشي باشند.
مديركل ورزش و جوانان استان كردستان نيز در ادامه اين نشست سرانه فضاي ورزشي اين استان براي هر شهروند را 33سانتي متر اعلام كرد و گفت: استان كردستان در اين زمينه در جايگاه بيست و نهم كشور قرار دارد.
حامد جولايي افزود: زيرساخت هاي ورزشي اين استان نيازمند توجه بيشتر بخش دولتي است و ورزشكاران استان در زمينه سالن هاي مسابقه و خوابگاه مناسب مشكلات فراواني دارند.
وي اظهار كرد: باوجود تمام اين مشكلات و كمبودها ورزشكاران استان در مسابقات كشوري و حضور در تيم هاي ملي خوش درخشيدند.
وي افزود: در سال گذشته 286ورزشكار كردستاني به اردوهاي تيم ملي دعوت شدند و از بين آنها 86نفر به عضويت تيم هاي ملي درآمدند.
بررسي مشكلات ورزشي هيات هاي مختلف در استان و ارائه راهكارهاي مناسب براي حل اين مشكلات از ديگر مباحث مطرح شده در اين نشست بود.
كردستان داراي 384هيات ورزشي فعال و 286باشگاه ورزشي خصوصي است و 54هزار نفر ورزشكار بيمه شده در سطح استان فعاليت مي كنند.
امير رضا خادم معاون حقوقي، مجلس و امور استان هاي وزارت ورزش و جوانان امروز سه شنبه در سفري يك روزه وارد استان كردستان شد و قرار است جلسات تخصصي را با حوزه هاي مختلف ورزش و جوانان استان برگزار كند.
3020/3033

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «80هزار ميليارد ريال براي تكميل پروژه هاي نيمه تمام ورزشي كشور نياز است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X