رئیس كمیته ملی المپیك:مربیان ورزشكاران مدال آور المپیك پاداش می گیرند

به گزارش ایرنا، كیومرث هاشمی امروز سه شنبه در نخستین نشست مسئولان كمیته ملی المپیك با داوران اعزامی به المپیك ریو گفت: 11 نفر از داوران اعزامی به ریو تا الان انتخاب شده اند و به همین منظور این نشست را برگزار كردیم.
وی افزود: زحمات چندساله داوران رشته های مختلف ورزشی در عرصه های بین المللی قابل قدرانی است و داوران ایرانی از بین 206 كشور دنیا برای قضاوت در رویداد جهانی معرفی شده اند كه این افتخار بزرگی برای كشورمان است.
رئیس كمیته ملی المپیك اظهار داشت: این نشست به نوعی با هدف موفقیت بیشتر شما در رویدادهای جهانی و بیان مسائل و مشكلات و ارایه راهبرد برای حضور مقتدرانه در عرصه های بین المللی و جهانی است.
وی به برخی بی مهری ها در امر داوری مسابقات كشتی در بازی های آسیایی اینچئون اشاره كرد و گفت: داوری و امر قضاوت بسیار مهم و حساس است و ما در همان مقطع اعتراض خود را در امر داوری اعلام كردیم اما متاسفانه توجهی نشد.
هاشمی خطاب به داوران حاضر در این نشست اظهار داشت: از هرگونه مشورت و راهنمایی در امر داوری استقبال می كنیم و آنچه كه فكر می كنید ما می توانیم در توسعه این امر كمك كنیم به طور یقین حمایت خواهیم كرد.
وی افزود امكان اضافه شدن دو الی سه داور ایرانی دیگر برای قضاوت در المپیك ریو وجود دارد.
10داور و یك ناظر دعوت شده ایران از سوی فدراسیون جهانی به بازیهای المپیك ریو در هشت رشته كشتی آزاد، والیبال، بدمینتون، فوتبال، هندبال، تیروكمان و تكواندو هستند.
بر این اساس حافظ مهدوی تكواندو. داوود نعمتی نیا تیروكمان. كلاهدوزان و موسویان هندبال. فغانی منصوری و سخندان فوتبال. مهدی میر مقدم بدمینتون. محمدشاهمیری والیبال. اردوان صاحب بهبهانی كشتی آزاد و خسرو امینی ناظر واترپلو 10داور و یك ناظر داوری ایران در رقابت های ریو قضاوت خواهند كرد.
داوران رشته های والیبال تیرو كمان و تكواندو به دلیل همراهی با تیم های خود در خارج از كشور، در نشست با رئیس كمیته ملی المپیك حضور نداشتند.
به گزارش ایرنا، داوران حاضر در این در نشست نیز از دشواری های كار خود گفتند.
حافظ مهدوی داور اعزامی ایران به ریو در رشته تكواندو گفت: شیوه اجرا و جاری ساختن قوانین جاری در امر قضاوت از منظر فدراسیون های جهانی بسیار حائز اهمیت است و از این منظر توجه به این امر از منظر فدراسیون جهانی تكواندو مهم تلقی می ‌شود و انتخاب داور برای قضاوت در عرصه جهانی این رشته بسیار سخت است.
وی افزود: زمانی كه نگاه كمیته ملی المپیك به داوری مضاعف شود بدون تردید تلاش داوران هم دو چندان می شود و انتظار داریم توجه بیشتری به مقوله داوری شود.
مهدی میر مقدم داور بدمینتون كه سابقه قضاوت 14ساله این رشته را در عرصه بین المللی دارد نیز در رابطه با حضور در المپیك، افزود: باید به افزایش سطح كمی و كیفی داوران توجه شود و تمهیدات لازم هم در این عرصه در نظر گرفته شود زیرا حضور بیشتر داوران در رویدادهای جهانی به توسعه ورزش كشور هم كمك می كند.
اردوان صاحب بهبهانی داور كشتی آزاد نیز ضمن قدارنی از برگزاری چنین نشستی درباره داوری نمایندگان ایران در عرصه جهانی گفت: در روزهای آینده احتمال اضافه شدن داوران كشتی ایران در ریو وجود دارد كه بزودی اعلام می شود.
وی افزود: متاسفانه سهمیه داوران در ریو از سوی كمیته ملی المپیك از 16سهمیه به هشت سهمیه كاهش یافت.
مجیدكلاهدوزان داور هندبال گفت بها دادن به یك داور ایرانی در رویدادهای جهانی یك افتخار ملی است. در حالی كه دیده شده بسیاری از داوران كشورهای مطرح داور در سطح رویداد جهانی ندارند.
وی از مسئولان كمیته ملی المپیك درخواست كرد تا به داوران ایران بها داده شود زیرا نخستین باری است كه چنین نشستی از سوی مسئولان ورزش كشور برگزار می شود.
ورزشی **9118**9250** 1701

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس كمیته ملی المپیك:مربیان ورزشكاران مدال آور المپیك پاداش می گیرند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X