اندوه رئيس فيفا از ادامه محروميت پلاتيني

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، دادگاه عالي ورزش ديروز محروميت شش ساله پلاتيني را به چهار سال كاهش داد.
پلاتيني رئيس 60 ساله اتحاديه فوتبال اروپا (يوفا) به دنبال اعلام اين راي، گفت كه از سمت خود كناره گيري خواهد كرد.
پلاتيني بدنبال تصاحب كرسي رياست فيفا بود، ولي به علت دريافت غيرقانوني مبلغ 2 ميليون دلار از طرف سپ بلاتر رئيس وقت فيفا از محل حساب هاي اين نهاد، از حضور در انتخابات محروم شد.
پس از محروميت بلاتر و پلاتيني، اينفانتينو توانست از مسئوليت گمنام دبيركلي يوفا به عنوان نامزد اروپا جانشين سپ بلاتر شد.
اينفانتينوكه براي برگزاري اولين كنگره فيفا تحت رياست خود در مكزيكوسيتي آماده مي شود، اخبار مربوط به حكم دادگاه عالي ورزش را در پايتخت مكزيك شنيد.
رئيس فيفا در اين باره گفت:‌ به عنوان رئيس فيفا، بايد به راي دادگاه عالي ورزش احترام بگذارم و شكي در باره آن نيست. البته از نظر شخصي از اين تصميم خيلي ناراحت هستم. من 9 سال در يوفا با او كار كرده ام كه هفت سال آن مسئوليت دبيركلي را داشته ام و با يكديگر كارهاي زيادي انجام داده ايم.
وي افزود:‌ واقعا مي خواهم اين خاطرات مثبت را حفظ كنم و در اين لحظه بر خاطرات خوب تمركز كنم.
انتخابات آينده رياست فيفا ماه مه 2019 برگزار مي شود و طبق راي دادگاه عالي ورزش پلاتيني تا آخر سال 2019 از حضور در فعاليت هاي مربوط به فوتبال محروم است. راي دادگاه عالي ورزش يك مانع بالقوه بر سر راه اينفانتينو براي دومين دوره رياست فيفا را برداشته است.
كميته اخلاقي فيفا در ماه اكتبر، پلاتيني و بلاتر را به طور موقت از فعاليتهاي مربوط به فوتبال محروم كرد. اين محروميت در ماه دسامبر هشت سال اعلام شد. پس از آن كميته استيناف فيفا به پاس خدمات طولاني اين دو به فوتبال، در ماه فوريه دو سال از محروميت آنها را كاهش داد.
پلاتيني و بلاتر نسبت در دادگاه عالي ورزش به حكم كميته استيناف فيفا اعتراض كردند كه اين دادگاه نيز روز دوشنبه محروميت پلاتيني را از شش سال به چهار سال كاهش داد.
دادگاه عالي ورزش اعلام كرد كه نسبت به مشروعيت پرداخت مبلغ دو ميليون دلار از حساب هاي فيفا به پلاتيني بابت كاري كه 9 سال قبل از آن انجام شده است، متقاعد نشده است.
اينفانتينو در پاسخ به اين سوال كه آيا فيفا بدنبال مطالبه اين مبلغ خواهد بود يا خير، گفت: حالا لحظه اي نيست كه در باره اين چيزها گمانه زني كنيم.
ورزشي**1210**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندوه رئيس فيفا از ادامه محروميت پلاتيني» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X