معاون وزير: يك ميليون فرهنگي در كشور اشتغال دارند

حجت‌الاسلام محي‌الدين بهرام محمديان روز سه شنبه در آئين تكريم و تجليل از معلمان شايسته و برتر آموزش و پرورش استان مركزي افزود: معلمان به عنوان عنصر اصلي تعليم و تربيت به دانش آموزان خدمات اموزشي ارائه مي دهند.
وي، ملت سازي، دولت سازي و نظام سازي را سه وظيفه نهاد آموزش و پرورش در جامعه عنوان كرد و ادامه داد: دانش آموزان با زبان ها و طايفه هاي مختلف در آموزش و پرورش با قرار گرفتن زير يك چتر واحد مي آموزند كه فرزندان ايران هستند و در اين نهاد همه به عنوان يك ملت شكل مي گيرد.
رييس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي وزارت آموزش و پرورش بيان كرد: آموزش و پرورش به عنوان مهمترين مركز تربيت نيروي انساني دانش آموزان را تربيت و در اختيار دانشگاه ها قرار مي دهد و ثمره كار اين نهاد آموزشي و مراكز آموزش عالي كشور تحويل دولت شده و وظيفه هدايت كشور و دولت را برعهده مي گيرند.
حجت الاسلام محمديان نظام سازي را از ديگر وظايف مهم آموزش و پرورش عنوان كرد و گفت: پايه و اساس نظام هاي اجتماعي، فرهنگي، سلامت و اقتصادي از اين نهاد آموزشي شكل گرفته و در سطح جامعه گسترش مي يابد.
وي خاطر نشان كرد: معلمان به عنوان الگوي عملي تربيت نسل آينده نقش مهمي در توسعه و پيشرفت كشور در برعهده دارند و توسعه اجتماعي و فرهنگي جامعه به واسطه آنان ايجاد مي شود.
مدير كل آموزش و پرورش استان مركزي نيز در اين آئين گفت: آموزش و پرورش اين استان با هداي 181 شهيد فرهنگي و تعدادي جانباز و ايثارگر نقش خود را در دفاع از انقلاب و اسلام ايفا كرده است.
شهريار فولادوند افزود: جانبازان و ايثارگران جامعه با اهداي آسايش خود آرامش را به جامعه عرضه كردند و معلمان به عنوان مروجان فرهنگ ايثار و شهادت وظيفه مهمي در انتقال زيبايي هاي اخلاقي و قدرشناسي از اين سرمايه هاي اجتماعي در جامعه بر عهده دارند.
وي ادامه داد: فرهنگيان بايد در كنار حرفه معلمي با علوم روان شناسي، مخاطب شناسي و جامعه شناسي نيز آشنا باشد تا بتواند بهترين شرايط را براي تعليم و تربيت نسل آينده كشور فراهم كند.
معاون پژوهش، برنامه‌ريزي و منابع انساني اداره كل آموزش و پرورش استان مركزي نيز گفت: ستاد بزرگداشت معلم با رويكرد جديد كيفي، برنامه هاي هفته معلم را در سالجاري برگزار و ديدار با شخصيت هايي كه بيشترين مقبوليت را در مباحث معنوي، احتماعي و الگوي اخلاقي ردر جامعه دارا هستند را در دستور كار خود قرار داد.
بهرام حسين آبادي افزود: بر اين اساس امسال از بين 14 هزار پرسنل آموزش و پرورش 142 نفر از استان مركزي به مناسبت هفته معلم به ديدار مقام معظم رهبري شرف ياب شدند.
در پايان اين مراسم ازمعلمان برتر استان مركزي تقدير و تشكر شد.
هم اكنون 15 هزار معلم، كارآموزش به 227 هزار دانش آموز در دو هزار و 269 مركز آموزشي استان مركزي را بر عهده دارند.
1955/6012

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزير: يك ميليون فرهنگي در كشور اشتغال دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X