مشاور وزير آموزش و پرورش:ازطلبه هاي سرباز وظيفه درفعاليت ديني مدارس استفاده مي شود

به گزارش ايرنا، حجت‌الاسلام مجتبي ملكي روز سه شنبه در دهمين نشست همكاري حوزه‌هاي علميه و آموزش و پرورش قطب 3 كشور در بوشهر افزود: اجراي اين طرح براي تحقق اهداف سند تحول بنيادين آموزش و پرورش، ترويج فرهنگ ديني و مذهبي در مدرسه ها وتقويت تعامل آموزش و پرورش با حوزه هاي علميه است.
وي با تاكيد برحضور حوزه هاي علميه دركنار آموزش و پرورش براي رسيدن به تربيت اسلامي اضافه كرد: تعامل و همكاري درعرصه‌هاي مختلف پژوهش و آموزش منابع انساني و برنامه ‌ريزي بين آموزش و پرورش و حوزه هاي علميه درقالب تفاهم نامه هاي مشترك بين اين دو نهاد تعريف شده است.
مشاور وزير آموزش و پرورش ادامه داد: طرح امين از ديگر طرحهاي مهم است كه در زمان حاضر در يكهزار و 600 مدرسه كشور اجرا مي شود.
وي يادآورشد: طرح امين از سال90 با اجرا در20 مدرسه كشورآغاز شد و درقالب اين طرح روحانيون با حضور در مدرسه ها مشاوره‌هاي مذهبي و فعاليتهاي تبليغي انجام مي دهند.
مشاور وزير آموزش و پرورش و دبير ستاد همكاري حوزه‌هاي علميه و وزارت آموزش و پرورش گفت: تعامل و همكاري آموزش و پرورش با حوزه‌هاي علميه كاري سليقه‌اي، كوتاه‌مدت و تاكتيكي نيست بلكه يك سياست بلند مدت واستراتژيك است.
ملكي اظهاركرد: امروز دشمن با استفاده از همه امكانات و تجهيزات خود ضربه زدن به ايمان كودكان ونوجوانان را هدف قرار داده است و فرهنگيان در اين شرايط متولي حراست از معنويات و ارزشهاي ديني هستند.
دبير قطب 3 كشوري ستاد همكاري‌هاي حوزه علميه با وزارت آموزش و پرورش گفت: دهمين نشست ستاد همكاري حوزه‌هاي علميه و آموزش و پرورش با حضور شش استان بوشهر، كهگيلويه و بوير احمد، فارس، خوزستان، ايلام و لرستان در بوشهر برگزار شده است.
محمد نظري افزود: اين نشست‌ها باهدف روان سازي در ارتباطات بين استانها در زمينه فعاليتهاي حوزوي و آموزش و پرورش است كه به ابتكار ستاد همكاري حوزه علميه و آموزش و پرورش انجام مي‌ شود.
وي بيان كرد: به دنبال اين هستيم تا با تعامل و همكاري با حوزه‌هاي علميه خواهران و برادران استانهاي قطب 3 كشورگامهاي مهم در زمينه تعامل آموزش و پرورش با حوزه‌هاي علميه برداشته شود.
مديركل آموزش و پرورش استان بوشهرنيز گفت: در سال تحصيلي جاري 140 روحاني اعزامي از قم در مدرسه هاي هشت منطقه استان بوشهر ساماندهي شدند.
ناصر كرمي با بيان اينكه مهم‌ترين هدف و رسالت آموزش و پرورش در سند تحول بنيادين دستيابي به حيات طيبه است، افزود: ساحت ديني و معنوي به‌عنوان يكي از ساحت‌هاي شش گانه به پرورش ابعاد مختلف شخصيتي دانش‌ آموزان مي ‌پردازد كه بايد مورد توجه قرار گيرد.
مديركل آموزش و پرورش استان بوشهر بيان كرد: به دليل موقعيت جغرافيايي و پراكندگي جمعيت، حوزه‌هاي علميه گستردگي نامتوازني در استان بوشهر دارند كه با اجراي طرح وزارتي براي رفع نيازهاي معنوي دانش آموزان از حضور روحانيون از استان قم استفاده شد.
وي تشكيل كلاس‌هاي كارگاهي ويژه معاونان و مربيان پرورشي، چاپ و توزيع يك هزار بنر مراجع و نصب در نمازخانه‌هاي مدارس و پيگيري و تلاش براي توسعه مدارس ديني را از ديگر فعاليت‌هاي آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان كرد.
6047/6043 / 1539

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مشاور وزير آموزش و پرورش:ازطلبه هاي سرباز وظيفه درفعاليت ديني مدارس استفاده مي شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X