الزام موسسات عربی به برافراشتن پرچم "اسرائیل"؛ تز جدید وزارت فرهنگ رژیم صهیونیستی

یک روزنامه عبری زبان از طرح جدید وزارت فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی مبنی بر لزوم برافراشتن پرچم این رژیم در تمامی موسسه‌های مورد حمایت مالی خود از جمله برخی نهادهای عربی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه عبری زبان یدیعوت آحارونوت نوشت: مری ریگو، وزیر فرهنگ و ورزش رژیم صهیونیستی در طرح جدیدی که آماده کرده، تمامی موسسه‌های فرهنگی و ورزشی تحت حمایت مالی این وزارتخانه از جمله برخی ورزشگاه‌ها و آمفی تئاترهای عربی را ملزم به برافراشتن پرچم این رژیم کرد که موجب خشم اعراب ساکن سرزمین‌های اشغالی و برخی از شهرک نشین‌ها شد.

این طرح پیش از تصویب در کنست مراحلی را پیش رو دارد.

این روزنامه عبری زبان در ادامه پیش بینی کرد که طرح مذکور باعث ایجاد جنجال بزرگی در محافل داخلی فلسطینی‌ها شود زیرا طبق این طرح پرچم رژیم صهیونیستی باید بر بالای ساختمان تئاتر المیدان در شهر حیفا و استادیوم الدوحه در شهر سخین برافراشته شود در حالی که مدیریت این دو مرکز پیش از این نیز به دلیل نگرانی از خشم مردم از انجام این کار خودداری کرده بودند.

یدیعوت آحارونوت در ادامه نوشت، ریگو که سخنگوی سابق ارتش "اسر ائیل"‌است از زمان ورودش به وزارتخانه قول داده بود که این مساله را از جمله برنامه‌های وزارتخانه قرار دهد.

روزنامه مذکور نوشت: طرح برافراشتن پرچم "اسرائیل"‌ بر فراز موسسه‌های عربی داخل سرزمین‌های اشغالی اولین طرح جنجالی پیشنهاد شده از سوی ریگو نبوده و وی پیش از این پیش‌نویس قانونی مبنی بر ایجاد تغییرات گسترده در معادلات مالی ویژه نهادهای فرهنگی و فنی عربی را ارائه کرده بود.

براساس این پیش‌نویس، فعالیت نهادهایی که به "اسرائیل"،‌ پرچم و نماد آن توهین می‌کنند باید متوقف شده و و نیز تلقی سالگرد "استقلال اسرائیل" به عنوان روز نکبت و بی‌اعتبار دانستن دولت تل‌آویو جرم محسوب می‌شوند.

این طرح نه تنها از سوی اعراب بلکه از سوی هنرمندان اسرائیلی نیز مورد انتقاد قرار گرفت و آنان ریگو را به بستن دهان‌ها و بازگردان "اسرائیل" به ادوار تاریک متهم کردند.

در این راستا مازن غنایم، شهردار سخین طرح مذکور را دارای بعد عامه‌پسندی و تنها در راستای اهداف تبلیغاتی دانست و گفت:‌ من به عنوان یک شهروند برای هویت خود ارزش قائلم. پرچم "اسرائیل " بر فراز بسیاری از ساختمان‌ها از جمله شهرداری‌ها و شوراهای محلی هست و نمی‌دانم چرا ریگو در این برهه زمانی بر این مساله اصرار دارد، گویا او از ما می‌خواهد شب و روز به دوستی با اسرائیل قسم یاد کنیم.

غنایم ادامه داد:‌ ریگو همواره مسایلی جنجالی و بحث‌برانگیز را مطرح کرده و تلاش می‌کند نام خود را در صدر اخبار کشورهای عربی و اعرب ساکن "اسرائیل" بیاورد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «الزام موسسات عربی به برافراشتن پرچم "اسرائیل"؛ تز جدید وزارت فرهنگ رژیم صهیونیستی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X