هيات سياسي اقتصادي لهستان به قزوين سفر مي كند

به گزارش ايرنا، عباسعلي درافشاني روز سه شنبه در نشست شوراي هماهنگي روابط خارجي استان قزوين كه در استانداري برگزار شد، افزود: اين هيات شامل استاندار و جمعي از فعالان امور بازرگاني استان سيليزيا لهستان است كه دو روز در قزوين اقامت خواهند داشت.
وي، آشنايي با توانمندي هاي صنعتي و كشاورزي قزوين و تلاش براي برقراري همكاري هاي اقتصادي مشترك را هدف از سفر اين هيات خارجي به استان ياد كرد.
اين مسئول در ادامه با بيان اينكه با مخالفت وزارت راه و شهرسازي براي احداث مترو هشتگرد به قزوين فعلا موضوع جذب سرمايه گذاري خارجي براي اجراي اين طرح منتفي است، اظهاركرد: اين طرح از اين پس نبايد جزو طرح هاي با قابليت سرمايه گذاري به هيات هاي خارجي معرفي شود.
درافشاني ادامه داد: به جاي مترو هشتگرد- قزوين، بايد طرح سريع السير كردن قطار قزوين- تهران را براي سرمايه گذاري به هيات هاي خارجي معرفي كنيم.
وي با اشاره به آمادگي ايتاليايي ها براي سرمايه گذاري در طرح سريع السير كردن قطار قزوين- تهران، اظهاركرد: شهرداري قزوين به نمايندگي از شهرداري هاي كرج و تهران بايد به سرعت شرايط و مقدمه عقد تفاهم نامه با طرف هاي ايتاليايي را فراهم سازد تا بتوان با استفاده از سرمايه گذاري خارجي هرچه زودتر اين طرح را اجرايي كرد.
سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي استانداري قزوين با انتقاد از اين كه خدمات مربوط به سرمايه گذاران از سوي ادارات و دستگاه هاي مرتبط در استان با كندي پيش مي رود، اظهار اميدواري كرد اين نقيصه با راه اندازي مركز خدمات سرمايه گذاري طي يك تا دو ماه آينده مرتفع شود.
وي اظهار كرد: مركز خدمات سرمايه گذاري، به پراكنده كاري ها در بخش ارائه اطلاعات و خدمات به سرمايه گذاران در استان پايان داده و مي تواند شرايط لازم را براي جذب سرمايه هاي داخلي و خارجي و سرعت بخشيدن به رشد و توسعه قزوين فراهم كند.
درافشاني گفت: شوراي هماهنگي روابط خارجي استان نيز مي كوشد تا با برقراي تعامل هاي خارجي، زمينه لازم را براي جذب سرمايه گذاري توسط فعالان اقتصادي كشورهاي مختلف در قزوين فراهم سازد.
اين مسئول، خروج از ركود اقتصادي، رشد توليد و ايجاد اشتغال را از اهداف و اولويت هاي مهم دولت تدبير و اميد برشمرد و گفت: كمك به جذب سرمايه گذاري هاي داخلي و خارجي در دوره پسابرجام در تحقق اين اهداف نقش كليدي دارد.
مشاور امور بين الملل استاندار قزوين نيز در اين نشست گفت: بايد هر چه زودتر مقدمه انعقاد تفاهم نامه سرمايه گذاري با فعالان اقتصادي ايتاليا در زمينه تامين هزينه اجراي سريع السير كردن قطار قزوين-تهران از سوي شهرداري مورد پيگيري قرار بگيرد تا بتوان از منابع ارزي تعيين شده شركت هاي ايتاليايي براي سرمايه گذاري در ايران در خصوص اين طرح استفاده كرد.
مجتبي شيرالي از سفر استاندار به سنگاپور و ايتاليا در سال جاري خبر داد و افزود: برنامه ريزي مربوط به اين سفرها كه در پاسخ به دعوت طرف هاي خارجي و به منظور تقويت همكاري هاي اقتصادي ميان قزوين و فعالان اقتصادي اين دو كشور انجام مي گيرد، در حال پيگيري و انجام است.
عضو شوراي هماهنگي روابط خارجي استان قزوين همچنين با اشاره به علاقه مندي سنگاپوري ها براي ساخت شهرك فناوري اطلاعات در قزوين، گفت: بايد شرايط لازم براي اجراي اين طرح را فراهم نمود و از اين فرصت كه مي تواند تحول علمي و اقتصادي فراواني براي قزوين به همراه داشته باشد، استفاده كرد.
در اين نشست مقرر شد، بررسي هاي لازم براي ارائه زمين مناسب به منظور احداث شهرك فناوري اطلاعات توسط سرمايه گذاران سنگاپوري از سوي شركت شهرك هاي صنعتي و شهرداري قزوين صورت بگيرد.
3013/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هيات سياسي اقتصادي لهستان به قزوين سفر مي كند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X